Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.07.13, 16:06   #13
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29582
Aldığı Teşekkür: 32337
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: “SBS kalkıyor, dershaneler kapanıyor”

Çocuğunu sermaye gibi gören zaten her türlü yolu deniyor.. Bunu zorunlu eğitimle halledemezsiniz ki..

Zorunlu eğitimi devlet vatanadaşına kara kaşına kara gözüne vermiyor.

Siz eğitimin zorunlu olmasını okula gitmeyi orda yazma okuma öğrenmeyi yada matematik gibi dersler, kültürel şeyler öğrenmeyi olarak görebilirsiniz. Lakin bunların ne kadar insanlığın yararına olduğunu söyleyemezsiniz.

Devlet kendi ideolojisine göre körpe beyinleri yıkar, kendi ahlakına, kurallarına ve mutlak itaatına göre belirler.. Okullarda size "bir insanla tanışmanın" yolları anlatılmaz. Yada "Bir olumsuzluk yada olumluluk karşısında ne yapılacağı" da anlatılmaz. "Düşünceleri ve düşünme sanatını" anlatmaz. Önünüze konulan neyse onu okur ve onu ezberlersiniz. Düşünceleriniz ona göre şekillenir. Toplumun kabul ettiği belli normlar içersinden çıkamayan, bağnaz bir zihniyet tohumlarının sürekliliği hedeftir okullarda.

Özgür bilgi ve özgür düşünce yoktur okullarda..

Ve maalesef diyorum içinde bulunduğumuz duruma göre kim başa gelirse gelsin eğitim politikalarıda buna göre şekillenir. Bizim zamanımızın darbeci zihniyetin ürünleri beynimize kazınmaya çalışılırken şimdi de din faşistleri aynı yolu deniyorlar..

Bu yüzden zorunlu eğitim, fikir özgürlüğüne büyük bir darbedir. Ha çocuk nasıl okuyacak yazacak öğrenecek derseniz bu kişiye özel eğitimle verilebilir. Pedagogların raporlarından çıkacak eğitim modelleriyle, öğretmenler sadece özel ders verebilirler. Bu ütopik gelebilir ama gerçekleşmesi zor birşey değil.

Devlet desteğiyle mümkün bir model..

Ama Demokrasiye tamamen inanan bir devlet yapabilir ancak... oda büyük hayal.

Konu dışına çıkıldığı için şimdiden özür..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla