Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.07.13, 14:00   #21
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 292
Ettiği Teşekkür: 131026
Aldığı Teşekkür: 42515
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Asgari Ücret 2013 (2. Dönem)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Damon Mesajı göster
Yani düşün abi; 800 liranın en az 500 ü kiraya gidiyor. Halbuki gelen kiracının mesleğine ve aldığı maaşa göre hesap edilse kira bedeli, kiracı da rahatlar, ev sahibinin vicdanı da rahatlar, boğazından geçirdiği lokmalarda da zorda olan insanların hakları olmaz.

Ben böyle düşünüyorum.

Ramazan ayında kiracıdan kira alınmaması da güzel bir davranış. Kiracının çocukları var ise, ne güzel, onlara harcanır paralar.

100 lira alan annemize de ne mutlu

İşverenin de vicdanlısı, ev sahibinin de vicdanlısı, dükkan sahibinin de vicdanlısı ....

Vallahi bu kadar kira gelse, Kurbaninida kendim alirdim.
Sadece bir misal, 4 Odali, Salonu, Mutfagi, Banyosu ve Tuvaleti ayri ayri, üzerinede, bu sene iso cam yapilmaya balandi.

Birisine 220, öbürüne 230TL.
Metrekare ölcülerine bir bakayim dedim, tapularda sadece Komple zeminin Metrekaresi var, ama 100 Metrekareden büyük olmasi lazim, nereden bakarsan.
Tahminen 130 Metrekare olmasi lazim.

Sadece dükkan 29 Metrekare olarak gectigini biliyorum, oda ama kendi ölcülerime göre 35 Metrekareydi.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.