Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.07.13, 02:11   #9
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,530
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33076
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Birinci Gazdan Adam Festivali Geliyor..1. Geleneksel Gazdanadam Festivali çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Odatv, Sol Gazetesi, Ulusal Kanal, Cem TV, Halk TV, Cem Radyo, Yön Radyo, Yurt Gazetesi, Aydınlık Gazetesi, BirGün ve Cumhuriyet öncülüğünde düzenlenen festival, Pazar günü 17.30’dan itibaren Kadıköy Çarşı, Rıhtım, Moda ve Bahariye sokağında başlayacak.

Bir haftadır yoğun şekilde sürdürülen ve gece-gündüz devam eden çalışmalara tanıklık eden ve çoğu zaman çalışmalara dahil olmak isteyen yurttaşların tepkileri çok olumlu. Dün Abbasağa Parkı'nda toplanan halk meclisinde ise, yarın gerçekleşecek olan Gazdanadam Festivali'ne toplu katılım kararı alındı. Yarın saat 17:30'da yüzbinler Kadıköy-Rıhtım'nı dolduracak.

Yarın gerçekleşecek olan ve birçok sürprizin de içinde bulunduğu festivali, birçok değerli yazar da köşelerinden ve twitter hesaplarından duyurdu.

Milliyet Gazetesi Yazarı Melih Aşık'ın 6 Temmuz Tarihli Köşe Yazısından:

GAZDAN

Bu hafta sonu pazar günü Kadıköy’de “Gazdan Adam” şenliği var... Ünlü müzik grupları orada olacak. Gençler diyor ki:
“Kadıköy’ün dört bir yanını festival alanına çevireceğiz. ‘Oh biber’ diyenler için dev biber gazıkapsülleri, serinlemek isteyenler için dev TOMA’lar, isteyen herkesin dilediği sloganları yazabileceği ‘dev maket duvar’ ve daha birçok sürpriz Kadıköy - Rıhtım’da sizi bekliyor...”

Bizim gençler de savaşıyor gördüğünüz gibi... Onlar TOMA, biber gazı, ses bombası, plastik mermi gibi silahlara espri, müzik, şaka, muziplik ile karşı koyuyor. Gençler cesaret ve demokrasi dersi veriyor.. Anlayana tabii...

Vatan Gazetesi Yazarı Ruhat Mengi'nin 6 Temmuz Tarihli Köşe Yazısından:

Gazdanadam Festivali! Temmuz’un 7’sinde, yani yarın Kadıköy Rıhtım’da saat 17.30’da sanatçıların da katılacağı, Oyuncular Sendikası ile Sanatçılar Girişimi’nin de destek verdiği “Gazadanadam Festivali” yapılacakmış. Her yıl tekrarlanarak geleneksel hale dönüştürülmesi planlanan festivalde “Oh biber” diyenler için dev biber gazı kapsülleri, “serinlemek isteyenler” için dev TOMA’lar, sanatçıların kendi fotoğraflarından birleştirecekleri “direniş yap-boz’u”, isteyen herkesin slogan yazabileceği “dev maket duvar” ve daha birçok sürpriz çapulcuları bekliyormuş.Tarık Akan, Ataol Behramoğlu, Ferhan Şensoy, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Füsun Demirel, Leman Sam, Mehmet Ali Erbil, Cem Adrian, Bulutsuzluk Özlemi, Kurtalan Ekspres, Boğaziçi Caz Korosu ve Çapulcular Korosu, Mir Sanat Topluluğu, Güven Kıraç, Bennu Yıldırımlar, Levent Üzümcü, Ayşen Gruda, Gülriz Sururi ve daha bir çok ünlü ismin, sanatçının, grubun katılacağı bildirilen ve TGB Basın bürosundan gönderilen haberde TV kanalları ve basının da festivali izleyeceği açıklanmış. Kadıköy’ün dört bir yanını festival alanına çevireceği söylenen İstanbul 1. Geleneksel Gazdanadam Festivali’ni sizlere duyurmuş olayım!

Yeni Çağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ'ın 6 Temmuz Tarihli Köşe Yazısı'ndan:

Temmuz sıcakları bastırdı lakin klimalar yüzünden fena halde gribim. 7 Temmuz’daki(yarın) “Gazdanadam Festivali”ne davetliyim. Davete icabet etmek, “Çapulcular Birleşin!” çağrısında yerimizi almalıyız. Kadıköy-Rıhtım’da saat 17:30’da buluşuruz inşallah.“Gazal Geldik!” başlığı ile “Gaza geldik, gaz bulutları içinden yürüyüşe başladık! Biberi bal eyledik, özgürlüğümüzü ve geleceğimizi fethetmek için meydanları iktidara da eyledik. Tomasına, gazına, iktidarın zulmüne, polis terörünün hasına başkaldırdık! Biz, doğa savaşçısıyız, öğrenciyiz, doktoruz, avukatız, sanatçıyız, aydınız, memuruz, işçiyiz, biriz, halkız! Cumhuriyet ve özgürlük özlemleri ile ağaçları, parkları aştık, tarih yazdık” diye çağrı yapan “gazdanadamlar”ın festivalinde tiryakisi olduğumuz gazdan yemeyi göze alıp orada olacağız. Direnen adam, duran adam derken “gazdanadam”a evrilen bu gençlik kelimenin tam anlamı ile harika... Onların arasında heyecanlanıyorum. Orantısız zeka üstünlükleriyle yazdıkları sloganlar müthiş. Sivil itaatsizlik ve pasif direniş metotlarında dünyaya örnek oldular. “Sinirlenince çok güzel oluyorsun Türkiye... Bu halk bir harika dostum. Anamızı da aldık geldik” gibi binlercesini hafızalarımıza kazıdıkları sloganlar için İskele Meydanına dev maket duvar koyarak hepsini birden paylaşacaklar. “Festivalde sen de izini bırak!” diyorlar... İz bırakmak isteyenler yarın Kadıköy’e...

Yeni Çağ Gazetesi Yazarı Afet Ilgaz'ın 5 Temmuz Tarihli Köşe Yazısından:

Gazdanadam Festivali

7 Temmuz Pazar günü saat 17.30’da “İsyanbul Gazdan Adam Festivali” ni seyretmek için mutlaka Kadıköy meydanına gidin. Çok eğlenceli bir program yapmışlar gençler. Ünlü tiyatro ve sinema sanatçıları, müzik grupları gelecekler. Buna ilave olarak şöyle diyorlar “Oh biber diyenler için dev biber gazı kapsülleri, serinlemek isteyenler için dev TOMA’lar, fotoğraflarla direniş yapbozları, sloganların yazılabileceği dev maket duvar.” Daha birçok sürpriz hazırlamışlar. Davetlisiniz.
..
Cumuriyet Gazetesi Yazarı Ümit Zileli'nin 4 Temuz Tarihli Köşe Yazısından:
Tüm çapulcuları pazar günü Kadıköy Rıhtımı’nda “1. Geleneksel Gazdan Adam Festivali”ne çağırıyorum. Çok sayıda sanatçı da katılıyor. TGB’ye teşekkürler.

Usta Yazar Can Ataklı'nın Gazdanadam Festivali'ne Çağrı Yaptığı 5 Temmuz Tarihli Twitter Mesajı:
Unutmayın pazar günü saat 17.30 da Kadikoy Rıhtım da gazdanadam festivali var


Usta Tiyatrocu ve Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Leven Kırca'nın Gazdanadam Festivali'ne Çağrı Yaptığı 5 Temmuz Tarihli Twitter Mesajı:
Dünyada ilk ve tek Çapulcu Festivali bu! 7 Temmuz'da Kadıköy'de.

Ünlü Ressam Bedri Baykam'ın Gazdanadam Festivali'ne Çağrı Yaptığı 5 Temmuz Tarihli Twitter Mesajı:
1.GazdanAdam festivali Pazar günü saat 17.30da Kadıköy Rıhtımında! Gönülden gençlerimizi destekliyorum! Yaşasın mizah ve güleryüzlü muhalefet...

MİLLETVEKİLLERİNİN GAZDAN ADAM FESTİVALİNE DESTEK MESAJLARI

Dilek Akagün Yılmaz- CHP Uşak Milletvekili:
"Halk hareketi daha da yükseltilmeli.Destekliyorum."

İsa GÖK- CHP Mersin Milletvekili:
"Gezi direnişi bizlere çok önemli bir şey öğretti.Birleşe birleşe kazanacağız. Bu büyük bileşeni destekliyorum"

Bülent Tezcan- CHP Genel Başkan Yardımcısı:
"Özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız için çapulcular birleşin. Destekliyorum."

İlhan Cihaner- CHP Denizli Milletvekili:
"Bizler çapulcu olduk, duran adam olduk, gazdan adam olduk, onlar ise kaçan adam olacaklar. Gazdanadamlara selam olsun."

SANATÇILARDAN DESTEK MESAJLARI

Melek Baykal: "Gençler, sanatçılar ve tüm halk ses veriyor, sesini duyurmak istiyor.Bu muhteşem orkestranın elbette ben de bir parçasıyım, bir sesiyim. Kalbim orda sizinle, sanatın, gençliğin, halkın birlik çağrısı duyulsun. Barışçıl sesi hiç kesilmesin ve hep gür çıksın.Sizinleyim."

Nasuh Mahruki: Bu yaşananlar daha fazla demokrasi ve özgürlük için yaşanıyor. Tüm kalbimle Gazdanadam festivalini destekliyorum.

Onur Akın: Konserlerimden ötürü orda değilim ama kalbim sizlerle dostlar.
Gazdanadam festivalini selamlıyorum.

Altan Erkekli: Her zaman demokrasiden, özgürlüklerden ve sizlerden yanayız. Tüm dostları Gazdanadam festivaline çağırıyorum.

Ataol Behramoğlu: Bütün sanatçı dostlarımı gazdanadam festivaline, mücadeleye çağırıyorum.

Edip Akbayram: Önceden planlanmış konserlerimden ötürü orda olamıyorum ama kalbim, ruhum Gazdanadam festivalinde.

Odatv.com
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.