Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.07.13, 22:34   #7
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 78
Ettiği Teşekkür: 16630
Aldığı Teşekkür: 12032
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları'nda

Bir kitap delisi olarak; kitaplarda kendini bulabilen, hayal gücümle satırları yaşayabilen, kelimelerin güçleriyle ve kitabın konusuyla kendimi bambaşka bir alemlerde bulabilen ben, sizlerin de ne demek istediğinizi anlıyorum.

Bu adamdan önce benzer olan bir konu; ne kadar önceden sevmiş olsam da, tek bir hareketi ile Ahmet Kaya' yı dinlemeyi bıraktım. Şarkılarının çoğu güzel miydi ? Evet ! Hala da bazılarına güzel gelmeye devam ediyordur ama bana gelmiyor artık. Çünkü onun gerçek yüzünü gördüm ben ve bu da bütün sıcaklığımı, beğenimi öldürdü.

Yılmaz Erdoğan için de aynı. Ki, ne bayılırdım gülmekten rollerine.

Ama gerçek yüzlerini görünce, elimde olmadan vatan hainleri olarak görmeye başladım.

Bize misafir gelmişti bir keresinde, tv de onun programının olduğunu söylediği, annem de açtı kanalı. İzlediler. Ama kalkıp da bu adam pkk ya yardım ediyor, bilmem ne bilmem ne ... diye açıklama yapmadım. Çünkü düşünce benim düşüncem, başkaları seviyor diye, eleştirmedim hiç. Çünkü kimi insanlar ne olduğunu bilse bile ya da vakit geçirmek için izler ya da mimikleri, ne bileyim özellikle yaptığı bir hareketini, v.b. sevebilir. Ben kalkıp da anlatırsam gerçek yüzünü '' haa, öyle mi ? '' der geçer gider, izlemeye devam eder, ben de boşuna nefes harcamış olurum.

O yüzden, karışmam kimsenin hayran olduğu yazara veya sanatçıya. Hayranlık olmayıp sizler gibi sadece okumayı seçenlere de birşey diyemem. Sizin kendi tercihiniz. Renkler ve zevkler tartışılmaz demiş atalarımız mı ne Kim dediyse artık, haklı da demiş. Çünkü konuşmaya kalkarsak muhabbet olarak tartışmaya çok konu girmeye başlar

Lisedeyken bir akrabımızdan '' benim adım kırmızı '' kitabını almıştım ama yaşım oldu 35, hala da okumak nasip olmadı Sanırım bundan sonra da olmayacak.

Ben; Halide Edip' lerime, Necati Cumalı'larıma, Reşat Nuri Güntekin' lerime, ..... devam edeyim en iyisi
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.