Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.07.13, 21:09   #17
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Nasıl Sabredelim, Ne Yapalım? (Gezi Olayı)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster

Hala cebinde misin?

Oradan çıktıysan eğer, eklediğin bu şiir ilk yazdığın mesajdaki fikirlerin için düşüncelerini yazan arkadaşlara bir cevap olmamış bence.

Çoğu haklı olarak düşüncene karşı çıkmış ve nedenlerini sıralamışlar. Yazacağın cevap bu muydu?

Şiiri de cepten kopyala yapıştır yaparak ekledim.
Şuan bilgisayardayım.
Şöyle bir durum var.
Her zaman gidişatın seyrine bakıp, ona göre şu yapılmalı bu yapılmalı derim.
Eğer dün gece Ali İsmail'in vefatını duyduğumda girseydim foruma sizlerle benzer bir fikirde olurdum. Eğer o sinirle bir iş yapmaya kalksaydım, yanlış bir iş yapmış olurdum. Düşündüm, pek çok kişi benim bulunduğum halde.
Peki çözüm bilenmek mi? Meydanda her gün benzer olaylar olacağını bilerek tekrar tekrar eyleme gitmek ve sonuç beklemek mi?
eğer bir lider olsaydı, bazı tatsız olayları yaşamazdık. Mesela TGB'nin bıçakla BDP çadırı bastığı, forumlarda ulusalcı-tgb'ci ve ya o tip politik kişilerin işlevselliği bozduğu, vb. haberler duyuyorum. Facebook'ta geziye destek veren çeşitli grupların düşüncelerine bakıyorum. Git gide insanların sabrı tükenmiş. Palalı saldırganın yaptığını gördükten sonra, provokatörleri gördükten sonra, en kötüsü de içte bir birlik sağlanamadığını herkesin kendi grubuyla kafasına göre takıldığını ve herkesin kendini haklı gördüğünü, diğer grupları suçladığını farkettim.
Ufak bir örnek barikat kuran içeride kalan pasif eylemcileri, içeride kalan eylemciler ise barikat kuranları suçluyor.
En kötüsü de pasif eylemin ne olduğu konusunda kafalar karışık görünüyor.
Bir lider ve program olsaydı, eylemler kendi yolunu bulurdu ama yok.
Seçim hileleri diyorsunuz, hile yapılmasına karşı ne gibi önlemler çıkacak eylemcilerin fikri nedir bu konuda anlaşmaya vardınız mı? Var mı alacağınız önlem?
Çünkü diyelimki Tayyip istifa etti, diyelimki geçici bir dönemden sonra seçimler olacak dendi, tabiki AKP zihniyetinden birileri yine aday olacak. Hile iddialarına karşı ne önleminiz var?
Sormak zorundayım, çünkü ülke olarak karmaşık bir dönemdeyiz, geleceğimiz konusunda endişeliyim.
En sonunda eve dönülecek, sonsuza kadar sonu olmayan bir eylemde kalsanız bile, adı üstünde sonu yok. Benim bu eylem hakkındaki fikrim bu. SONU YOK.
Ha şimdi eve dönmüşsün ha seçimler ilan edildiğinde.
Sonunda hiç bir şey elde edileceğini sanmıyorum.

Kaldıki şunu da biliyorum, kimse eve dönme fikrine sıcak bakmayacak, bir defa insanlar ayağa kalktığında geri adım atmaya çekinir. Zor gelir, kaybetmiş gibi hisseder.Yalandan da olsa bir zafer görmek ister.
yine de görevimi yapmış ve söylemiş olayım.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.