Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.07.13, 00:45   #22
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 78
Ettiği Teşekkür: 16630
Aldığı Teşekkür: 12032
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Nasıl Sabredelim, Ne Yapalım? (Gezi Olayı)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Yaşamak yangın yerinde Yaşamak insan kalarak.

Şiire rastladım ve konudan bağımsız olarak ekledim bir cevap değildi sonraki yazdığıma bakarsanız cevabım orada.

Aynı anda yazıp çıkmışız, bu yüzden hemen göremedim ama o mesajın da birşeyler anlatmıyor bana karşı. Anladığım tek şey; ülke için endişelenip yine de hükümete karşı gelinmemesi ... böylece ortalık sakinleşir gibisinden birşeyler.

Olacaksa da bir önder eşliğinde olsun demişsin. !!! Halk ayaklanması bu, öndere ihtiyaç duymaz. Bir parti adı altında oluşmadı ki, lideri olsun. Eğer bir halk ayaklanıyorsa, bu her kesimden katılımın olduğu için adı halk ayaklanmasıdır. '' Falanca parti yandaşları ayaklandı '' değil ki ismi !!!

Sen zannediyor musun ki, Atatürk ortaya çıkıp da halka bağımsızlık çağrısı yaptığını ... O halk zaten kendi arasında padişahı eleştiriyordu, yakınıyordu ... Bu halk ayaklanması başlamadan önce insanlar napıyordu ? Evlerinde, işlerinde, bir sebep ile bir yerde buluşup toplaştıklarında ... v.b. hükümetle ilgili konuşuyorlardı. '' Nereye gidiyoruz böyle, herşeyimiz satılıyor, vekillere kıyak maaş eşşek gibi çalışana asgari maaş, herşeye zam ama maaşlara zam yok ....'' daha bir sürü konu . 31 mayıs şafak baskını, milletin ayağa kalkmasına sebep oldu.

O zamanki halk da açlıktan sürünüyordu, ölüyordu, padişah sarayında zıkkımlanıyordu bol bol yiyecekleri, o yiyecekleri de o halk ırgat gibi çalışıp, haklarının çok altında ücretini alıp da saraya gidişlerini izliyordu emeklerinin.

Bugünden çok farkı yok bence. İnsanlar eşşek gibi çalışıyor, b.k gibi vergi ödüyor, verdikleri vergiler T.C. düşmanlarının cebine giriyor. Vahdettin de ( kendileri son padişahımız olur, yattığı yer b.k çukuru olsun ) İngiliz hayranıydı ! Onlar ne derse yapardı. Bizim başbakanımız da Amerikan vatandaşıdır, Amerika ne derse yapar. İsrail de kankasıdır. Rize de doğdu köy, asırlardır Ermeni kökenlilerin köyüymüş, Karadeniz turuna çıkan çok akrabam vardır, tur rehberleri gittikleri yerlerin tarihçelerine de kısaca değinmiş.

Bir sürü g.t kılının oy verdiği adam aslında Ermeni kökenli. Bunları ben demiyorum ya da uydurmuyorum. Bunlar gerçekler.

Bunlar gerçek ki demek; T.C. yi, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alma gibi düşüncelerini hayata geçirmeye cüret etti. Türk Bayrağına Türkiye Bayrağı demeye cüret etti.

Kanında bir damla Türk kanı taşımayanların yapabileceği birşeydir bu !

Şerefe sahip olanlar sokaklarda şuan. Sahip olmayanlar da evlerinde oturup, sokaktaki insanlara kafirliklerine özgürlük istedikleri için terör estiriyor diye laf söyleyenlerdir.

Hiç mi okumadın bütün yazılanları, hükümetin yediği haltları.... burada tekrar yazılmalarına sebep oldun.

Bizler de endişeleniyoruz ülkemizin geleceği için. Verilen mücadelenin temelinde bu endişe var zaten !!!!

Ölenler için üzüldüğünü belirtmişsin, o ölenler ölmeden önce, ülkelerinin gidişatından endişelendikleri için sokaklara çıktılar. Onları öldüren sokaklara çıkmaları değil, Türk ve Atatürk düşmanları öldürdü onları !!!!
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.