Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.07.13, 07:52   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Türkiye'ye Acil Gereken Adalet, Demokrasi

TÜRKİYE'YE ACİL GEREKEN ADALET, DEMOKRASİ

Türkiye'de her konuda ki; sağlık, eğitim, adalet, idare, mal ve can emniyeti savunma gibi konular, AKP hükümeti eli ve uygulamaları ile travmaya uğrayarak hastalık yaşamış, acilen Cumhuriyetin ilkelerinin gösterdiği şekil ve şartlara dönüşmesi için mutlaka rehabilitasyona ihtiyaç hasıl olmuştur.

Rehabilitasyonu sağlamak için Cumhuriyet çocuklarından oluşacak bir milli ve ulusalcı hükümete ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacın farkına varılması, gezi parkı İstanbul gösterileri ve halkın ayağa kalkması, tencere tava çalarak da olsa hükümeti ve onun başbakanını sloğanlar ile istifaya davet etmesi, tencere tava eylemlerinin halen devam etmesi, halkın galayana gelmesini "tencere tava bunlar hep eski hava" diyerek hafife alan ve görmezden gelen AKP Başbakanının tutum, davranış, anti demokratikliği, Cumhuriyet ve Atatürk karşıtlığı saklanmadan ortadadır.

Oydaş olmayan ve muhalif vatandaşları vatandaştan saymayan, vatandaşlar olarak sadece kendisine oydaş olan kıytırıkları milli irade sayıp diğerlerini görmezden gelip hafife alan ve başbakanlığı işgal eden bir zatın idaresi, hele hele tek adamlığa özenti içinde olup faşizan uygulamalara yeltenmesi, polis devletini andıran görüntülere arka çıkarak göstericilere, anayasal hakları olmasına rağmen kanunsuz yürüyüş, ve isyan hareketleri tanımlamasıyla muhalif insanlara zor kullanılması, adaletin ve hukukun, demokrasinin tam işlemediği ve katledildiğine delildir.
Demokrasi anlayışı sadece sandık ve sandıktan çıkan sonuç değildir. Demokrasilerde siyasi partiler, Dernekler, sivil toplum kuruluşları değişmez unsurlar olarak vardır.

Barajlı seçim sistemleri, bizdeki gibi anti demokratik % 10 luk barajlı sistem, anti demokratik olarak ortadadır. Ve AKP Başbakanı seçim sistemi ve yüzde 10 baraj kalkmayacak, partiler çok çalışarak barajı aşmaya çalışacaklardır diyerek, anti demokrat olduğunu bir kez daha bariz şekilde ortaya koymaktadır.
Dünyada demokrasi ile idare edilen ülkelerin bazılarında en yüksek baraj % 3 ila 5 arsında değişmektedir, bazılarında % 1 bazılarında sıfırdır.

Hazret imam Tayyip Erdoğan, zaman zaman ayaklar ne zaman baş oldu demekte ve kendinin dışındakileri hakaret içerikli bir edayla küçümsemektedir. Ayaklar ne zaman baş oldu sorusuyla aslında kendisini tarif etmekte, ayak takımından geldiği, konuşma uslubundan ve kabadayı edasıyla yürümesinden belli değilmidir?
Baş olmaması gereken ve işgal ettiği koltukta asla olmaması gereken şahsiyet kendisi olması gerekirken, işgal ettiği makamı kendinden başkasına layık görmemektedir.

Aslında oyun bozmaya geldiklerini ifade ederek emperyalistlerin en büyük oyununa katkı veren oyuncu kendileridir. Oyundan kasıt işbirlikçilik ise bu zaten kendilerinde ziyadesiyle mevcuttur.
Evlerine Türk bayrağı asan vatandaşları provake etmeye çalışarak T.C. ibaresinin yok edilmesine, bazı platformlarda Türk bayrağının asılmamasına bilerek duyarsız kalan hazret imam Tayyip, dinci guruplara evlerinize bayrak asınız ama amplemli olmasın diyor, amplem ise Atatürk'ün ta kendisidir. bizde tavsiye edelim Atatürk milliyetçisi ve devrimcisi olan tüm yurttaşlar Atatürk resmi ile süslü bayrakları evlerine ve işyerlerine assınlar.
Gezi parkı gösterileri aslında bir vesile olmuş vizyonsuz ve omurgasız AKP hükümetinin kimyası bozulmuş, neye uğradıklarını şaşırmış hale gelmişlerdir.

Temenni ederim bu gösterilerin sonucu bir ulusalcı ve milli hükümetein oluşmasına vesile olur. Türkiye bir imam Recep Tayyip ve onun şürekasından kurtulmuş olur.

12.07.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.