Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.07.13, 16:43   #5
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32395
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Günde İki Litre Şarap İçiyorum - Tezek(Blog Yazısı)

Chapter ‘var oluş sancısı’

Bunalım dedi “bunalım insanın yaşamda duraklayıp nefes aldığı bir süreçtir” ve devam etti yürümeye. Eğer çocukluğumu, sevmediğim bu yerler şekillendirdiyse, ben burada doğurmaya mecburum. Sakallarını sıvazlarken koca dağa doğru bir adım daha atmış oldu. Dağa dik, dik bakarak “ölüm mutlak noktaysa bizim ona ne yolla vardığımızın ne önemi var” diye düşündü.

Bunalım standart çizgiden uzak düşmektir ve bunun bedelini acıyla ödemektir. “o zaman insanlaşma sürecinde doğanın hayvana biçtiği role bunalımlarımızla isyan ediyoruz” dedi. Çektiğimiz acılar bizi standart‘a zorluyor, çoğumuz açıdan korkup doğanın bize biçtiği çiftles ve turunu devam ettir olgusuna dört kolla sarılıyoruz. Sonsuzluk içinde 60 yılın ne gibi bir önemi olabilir ki. Bunca telaş ve koşuşturma bunun için mi? Yaşam bu denli basit kalıplar üzerine oturmasaydı, varlığının devamlılığını nasıl sağlayabilirdi ki? Beklide baki olan yaşamın sonsuzluğudur. Bizler bu varoluş içinde birer piyonuz. İnsandan böceğe bir çok şekilleriyle koca tanrımız yaşam, bir şekilde var olmayı başarıyor. İnce narin kırılgan bedenlerimizle her şeyden korkarak, yaşamaya yaşamı devam ettirmeye çalışıyoruz.

Korkuyoruz ki devam ettirebiliyoruz, yada tam terside söylenebilir.
Zor olanı başarıyoruz. Ama bir piyon olarak. Oysa asıl hizmet ettiğimiz olgu belli. Ve bana kalırsa insan yanımız bunları bilmeye doğru koca bir tünel açıyor. Ve insan olmanın rahatlığını yaşamak için 60 yılda boğulacağımız bu denizden kafamızı kaldırmamız gerek. Nefes almamız gerek.

Kafede çayımı içtim. Bir kaç kişi koluma girdi ve kaldırdı beni. Amerikan filmlerinde ki bilmiş tavırla, üst kattaki switch e giden kabloyu kontrol edin dedim. Çünkü koduğumun sistemi orda birleşip ordan bir kablo ile aşağıdaki server makinasına geliyordu. Götümümü tuta tuta yol alırken, arkamda bir askeri üs havaya uçuyordu sanki. Ve ben ,mağrur bir şekilde ateşler ve bombalar içinden usulca yürüyordum. Metroda panik yaşayan gence geri ışınlandık. Bütün bunları yaşamıştım. Ulan zaten yalnızdım. Avustralya da da yalnız olsam ne yazardı. Neyse iki x..x atınca zaten. Ne yazar lan ne yazar dedim.

Eğitim acentaları kürt, biri gelse de düdüklesek diyorlar. Ben hemen susun lan kağıt verin imzalayayım dedim. Adamlar emek harcamadan para kazanmanın telaşı içinde noluyor lan daha sana yalan söylemedik dediler. Lan bana söylenen her yalan söylenmiş, cennet mi vaad edeceksiniz diye bakarken. Adamlar walla cennet vaad ettiler. Şöyle düşünmek lazım. Hapisten kaçmak isteyenin ilk önceliği o duvarlardan kurtulmaktır. Gerisini pek hesaplamaz. Hele bir atlayayım dersin. Gerisi gelir.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.