Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.07.13, 16:45   #6
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1431
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32418
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Günde İki Litre Şarap İçiyorum - Tezek(Blog Yazısı)

Chapter kaçmak

Evet bir kaçaksın artık, ardından itlerle gelen, görevliler var. Kalbin zaten götünde atıyordu, ulan niye kaçıyorum suçum ne? Neden sevdiklerimi arkamda bırakmak zorundayım. Ulan beni terk edenleri bile bırakmak arkada bırakmak zor lan. Kimseye de bir yanlışım olmadı. Neden kaçıyorum lan. Neden bu kadar kenara itildim. Lan ben sevgilimi alıp bir bank ta bile oturamadım. Sorununuz ne benle. Neden bunları ödemek zorundayım. Oysa yardıma ihtiyacım var lan. Sadece normal biri olabilmek için yardımınıza ihtiyacım var.

Öncelikli olan x.. ti. Yabancı bir ülkede xanax olmadığını düşünmek bile, kabustu. Bohçamı hazırlıyordum. Yazdığım yazılar, eski resimler. Hatırası olan bir yemek fişi bile yanımdaydı. Atmam gereken ama anlamı olan kıyafetler. Herşeyi bir bavula sığdırmak gerekiyordu. Çünkü kurallar 20 kilo diyordu. Herşeyi bir mavi bavula sığdırdım. Bir de sırt çantam vardı. İzlediğim uçaklara binebilecekmiydim acaba.

Vizeyi almıştım. (flash back yapıcaz buraya da) okulun parasını ödeyip tüm götü ortaya koymuştum. Ama pasaport kontrolünden geçebilecekmiydim. İçim içimi yemekteydi. Yeğen kusura bakma deseler boku yiyecektim. İçimden lan jack london un (demir yolu serserileri) ne şanslıymış diye düşünüyordum. Sabah uyandım. Herşeyi bir daha kontrol ettim. Şirinevler merkeze doğru kaldırımda bavulu çeke çeke yürümeye başladım. Bilirsiniz bavulun tekerlekleri, nasıl ses çıkarır kaldırımda. Bacaklarımı hissetmeyerek ürkek ürkek yürüyordum. Meydana doğru.

Metroya bindim. Beni havaalanında karşılayacak bir iki arkadaş vardı gelmediler. Canları sağolsun. Check in yaptırdım. Uçağa daha 2 saat var pasaport kontrolünden geçmem lazım en önemlisi de bu zaten. İt gibi açım. Piza aldım çok pahalı idi, yiyeyemedim bile. Gotte yusuf var ken, pizzayı düşünemiyor insan. Bavul gitmişti sıra bende idi. Kalktım ayağa pasaport kontrolüne yürüdüm. Sırada bekledim biraz, memur eline aldı pasaportu senin ki olmaz dedi. Ben sıkışlerden sıkış beğenmek üzere iken git dedi pul alman lazım. Gittim pul aldım.

Yine aynı sıraya girdim. Sıra yine bana geldi. Memur bana baktı. Elindeki pasaporta baktı. Pc ye bişiler yazdı. Enter a bastı. Yine bana baktı. Eline mührü aldı bastı, hayırlı yolculuklar dedi. Tr sınırları içinde bir başka sınıra ayak basmış gibiydim. 1 dakika kendime gelemedim. Sonra anonslarla beraber, uçağın körüğün kapısına geldim. Önce anami aradım. Sonra psikolog arkadaşımı. Uçağa binmeden önce beni bir süpriz bekliyordu. Cafede benle kulluk temizleyen sonradan thy de ise girmiş olan arkadaşım. Uçağın körüğündeydi, abi helalleşmeden nere gidiyosun öyle dedi. Ki o körüğe herkesi almıyorlar. Sarıldık. Hostesler yeri tarif ediyordu. Geçerken dikkatimi çekti büssiness class ta mithat bereket vardı ( 5n1k yı sunuyordu galiba.) Hayvan kadar büyük bir uçaktı. Motorlar çalıştı. Ben pencereye kafamı yasladım (3mg xanax eşliğinde) koca uçağın kanatlarının titreyişini izledim. Uçak ufak tüy bulutları altında, önce şirinevleri sonra koca istanbulu arkasında bırakıyordu. Ve beni kaçışımdan sonrasını düşünmediğim, bir başka yaşam bekliyordu.

Bilinmeze olan yolculuk başlamıştı. Aşağıda istanbul, kiminin anasını belliyor, kimine de olmadık fırsatları veriyordu. Bir daha canlı görememe ihtimali dahilinde, bakabileceğim kadar baktım. Doya doya yaşayamadığım istanbul mavisiyle, grisiyle, kargaşası ile geride kalıyordu. Sultan ahmet e bile toplasan 4 yada 5 kere gidebilmiştim. 1 kere de çiçek pasajında bira içebilmiştim. Hedef dubai idi.

20 kusur saat sürecek bir uçak yolculuğu vardı önümde. Bunu düşünmek bile kendi başına bir kabustu. Yanımda bir adam oturuyordu. Konuşmak istemese ben ağzımı 20 saat açmazdım ama. Hikayesini anlatmaya başladı. 15 yıl önce tr ye azarbeycan dan gelmiş bir iş adamı. Singapur a anlaşma yapmaya gidiyordu. Aksanından türkçeyi sonradan öğrendiği belliydi. Başardıklarını anlatmaya başladı. Nasıl da fakirdi önceleri, şimdi ise nasıl da zengindi. Ramazan ayı idi, elaman oruçlu idi. 90 kilometre olayını hatırlattım. Bunun onun için mazeret olmadığını seve seve tutacağını söylüyordu. Beni çok sevdiğini söylemeye başladı. Oysa zorunlu kalmadıkça cevap bile vermiyordum. İlişkimiz, yemek servisinde benim şarap sipariş etmeme kadar sürdü. Sonra rica etti koltuk değiştirdi. Uçak çok dolu sayılmazdı zaten. Ben boncuk boncuk terliyordum. Orda o metal kutu içinde kalmak zorunda olmak gayet zorlu bir uğraştı benim için.

Düğmeye bastım alımlı hostes kızlarımızdan biri geldi. İngilizcem sıfır sayılırdı ama wine ( şarap) dedim. Güldü gitti bir kadeh daha getirdi. Ama kadehler sık kadar. Benim terlediğimi ve kaygılı olduğumu görünce, konuşmaya başladı ama ben bir sık anlamadım. Panic dışorder (panik bozukluk) dedim. Ok dedi gitti, ve şişe ile geldi. 3mg xanax ardından bir şişe şarap uyuttu. Uyandığımda kemerimi bağlamaya çalışıyordu kız. Dubai ye iniyorduk. 4.5 saatten fazla yol almıştık. Pencereden dubai yi izlemeye başladım. Çöl ortasında ki cennet. Dubai de 45 dakika kalacaktık.

Dubai hava alanında kalmak bile araplara dair yeterli bilgiye sahip olmaya yetiyor. Ama bunu burda anlatmayacağım. İç şarabi sık arabi diyerek devam edeyim. Uçak geri havalandı. Hostes ablamız bir şişe daha getirdi. Sss çaktırma deyip verdi. Singapur a sürecek 14 saatlik bir yolculuk başladı.

Singapur a uçarken, aşağıda kalan bulutlar da şimşekler çakıyordu. Aklıma fight club tan bir sahne geldi. Uçak düşerken oksijen maskeleri önünüze düşer. Maskeye yapışır, nefes almaya çalışırsınız. Daha derin daha derin. Çünkü göt korkusu sizi esir alır. Bu da size kısa bir mutluluk verir. Belkide ölmenize yardımcı olur. Zaten panik atakta böle birşey, gereğinden fazla oksijen alman s..ker bünyeni. Oysa beynin yetmiyor daha fazla asıl der sana. Panik ataklı ben olsam da o uçak düşse sallamayacak tek kişi bendim. X..x ve şarap bünyede, azrail gelse büyür bir kadeh de sen alırmışın kardeş diyecek düzeyde idi.

Singapur hava alanındayım. Dünyanın en büyük hava alanlarından biri. 2 saat beklemek zorundayım. Herkesin elinde bavullar. Hayatta bir kez daha karşılaşma olasılığımın çok düşük olduğu insanlar etrafımda. Aklıma şehirler arası yaptığım yolculuklar geliyor. Aslında ne eşsiz bir ortam bu duraklar, hayatında bir daha görmeyecek olduklarının, bir tesadüf sonucu, seninle aynı ortamda bulunması. Herkeste bir telaş, biraz coşku ve bir yetişememişlik duygusu hakim. Herşey aynı ama çaylar şirketten anonsu eksik sadece. Herkeste bir yol yorgunluğu, herkeste bir uyuşukluk. Çalışanlar hariç herkes gidici. Tr de olmadığımı hatırlatan tek şey yemek kokuları ve kara kaş kara gözün artık insan yüzlerinde çoğunluğu oluşturmaması.

Pasaport kontrolündeyiz, polis pasaportuma bakıyor. Bişiler diyor, gülerek. Anladığım tek şey galatasaray, iyi bir şey dediğini düşünerek ben de sırıtıyorum. Uçak havalanıyor, meğer singapur ne güzel yermiş, uçak havalandıktan sonra anlıyorum. Bu sefer o hostes abla yok. Ama key word u biliyorum. (panic dışorder and wine) nedendir bilmiyorum. İşe yarıyor bu kelimeler. Demekki benden öncekiler benim önümü açmışlar.

Uçak avustralyaya vardığın da omzunda salya sümük uyuduğum, amca eh yeter artık bari şimdi uyan der gibi beni sarsıyor.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.