Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.07.13, 17:02   #12
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1431
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32418
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Günde İki Litre Şarap İçiyorum - Tezek(Blog Yazısı)

Chapter büyük hata

Avustralyaya gelmeden önce 1 yıllık pasaport almıştım. Zaten buraya gelmeden 4 ayı tr de dolmuştu. Beni buraya yollayan eğitim acentası ile konuştum. Dedim askerlik sorunum var gitmeden 5 yıllık uzatayım mı orda sorun çıkar mı. Aaa salakmışın sen, burda 500 tl vericeksin orda 100 dolara halledersin dediler. Buna inanmak gibi bir aptallık yaptım. Pasaportun süresinin dolmasına 2 ay kalmıştı. Konsolosluğu aradım. 5 yıllık uzatmak istediğimi söyledim. Yaşımı sordular. Göndermem gereken evrakları saydılar. Arasında askerlik terhis yada tecil belgesi vardı. Ve ben de her ikisi de yoktu. Dedim bende bunlar yok ne yapıcam? Kusura bakma özaman pasaportunu uzatamayız dediler. Geçerli bir pasaportun ölmayınca, yeni bir vizeye başvurma hakkında yök. Ve 2 ayım kalmıştı. Yeni bir vizeye başvuracaktım. Web dizayn okuyacaktım. Ve ielts denen sınavdan 5.5 almam gerekiyordu. Sınav için tarihi 1 ay sonraya verdiler. Köpek gibi ders çalışıyordum. Restoranda yoğun olmayan saatler de ayakta ders çalışıyordum. Zaten bu atılmama neden olacaktı. Hemde içerde kalan paramı alamadan.

Sınav 4 bölümden oluşuyordu. Benim için en zoru konuşma kısmı idi. Çünkü, sakin olamayan ben nasıl konuşacaktım. Çaktım xanaxları, girdim sınava. O kadar xanax etkisi altında dikkatimi toparlamak çok zordu. Bazen millete çaktırmadan yüzüme yumruk atıyordum. En son kısım ise konuşmaydı. Saat öğlen 1 sıraları idi, isim sırasına göre alıyorlardı. Benim işim de y harfi ile başladığı için, en sonlardaydım. Saat akşam 5 i beklmemem lazımdı. Ama o kadar dayanamazdım. Görevlinin biri ile konuştum durumu anlattım. Kusura bakma beklemen lazım dedi. Ama seninle biri yer değiştirirse önce girersin dedi. O an okuldan tanıdım asyalı bir kıza denk geldim. Çok korkuyorum ilk ben gireceğim dedi. Erkek arkadaşımda saat 5 te girecek dedi. Benimle yer değiştirirmisin dedim. Tamam dedi işlemleri hallettik. İlk mülakata girecek kişi bendim.

Odaya girdim hoca kayıt cihazını hazırlıyordu. Dedim sınava başlamadan önce söylemek istediklerim var. Cihazı kenara koydu. Durumumu anlattım çok büyük stres altında konuşacağımı söyledim. Dedi beni arkadaşın olarak düşün sorulara öyle cevap ver. Başladı sormaya, bir konu veriyor du bende o konu hakkında konuşuyordum. Nasıl oldu bilmiyorum konu istanbula geldi, eleman cihazı kapattı biz istanbuldan konuşuyorduk, ben ayasofyayı, yere batan sarnici ni anlatıyordum. Dedim hocam ne düşünüyosun nasıl geçti sınav bir şey söyleyemem ama, kaygılanmana gerek yok dedi.

2 hafta sonra sınav sonucu açıklanmıştı. 6.5 almıştım. Ve 2 haftam vardı yeni bir vizeye başvurmak için. Bütün evrakları tamamladım göçmenlik bürosuna gittim. Sıra numarası aldım. 1 saat sonra sıra bana geldi. Karşımda küpeli dövmeli topsakalı göğsüne kadar uzanan, bir eleman vardı. Evrakları aldı. Bilgileri pc ye girmeye başladı. Pasaportu aldı. O yazıyordu birşeyler bende kurbanlık koyun gibi bakıyordum. Bir ara bana döndü. Hacı senin pasaportun süresinin bitmesine 2 hafta kalmış en az 6 aylık bir pasaportla bu vizeye başvurabilirsin dedi. Birşeyler demeye çalıştım ama diyemedim. Bir eliyle sakalını sıvazlıyordu. Bütün evraklar tamam ama pasaport işi bozuyor diyordu. Bana uzun uzun baktı. Bişi demedi. Printer dan bişiler yazdırıyordu. Sonra bana döndü, aslında yapmaman gerekiyor ama al sana vizeyi verdim dedi. Git hemen pasaportunu uzat böyle sorumsuz olma dedi. Şanslı günündesin haftaya çocuğum olacak, seni sıkıntıya sokmak istemiyorum dedi. Ve pasaportu verdi elime. 1 yıl daha rahattım.

Göçmenlik bürosundan şener şen sevinci ile çıktım. Sokaktaki herkesi opesim vardı.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.