Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.07.13, 17:25   #20
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32405
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Günde İki Litre Şarap İçiyorum - Tezek(Blog Yazısı)

Chapter flashback;

On vizeyi almışım au ya geleceğim. Sabah bir tel geliyor, karakoldan. Yeğen askerlik şubesinden, faks geldi karakola gelmen lazım. Hassıktır herşey bok olmuş durumda. Patronu arayıp durumu bildiriyorum. Alpay abi karşılıyor beni karakolda, beni boktan çıkaran abi. Ooo yeğen, hoşgelmişsin diyor. Abi ne iş diyorum. Korkma lan şube faks çekmiş, bize bir görünmen lazım diyor. Gidiyorum, çay içiyoruz ifade verdiğim yerde, he iste kağıtlar bunlar walla ne yapsak bilmiyoruz diyor. Abi diyorum, 3 hafta sonra ülke dışına çıkacağım. He öyle ama, bazı sorunlar var diyor. Nedir abi diyorum. Karakolun bazı eksiklikleri var. Camera sistemi kurulacak, ve bir kaç pc ye ihtiyacımız var, sizin kafede kesin çıkma pc vardır. Kafamdan olmasa da yaratırım diyorum. He sen bu kağıtları düşünme bu işleri hallet, biz gerisini çözeriz diyor. Abi diyorum bak götü ortaya koyuyorum, beni hava alanında çevirirlerse, bittiğim andır. Bana bakıyor, lan git ve dediklerimi yap diyor. Köprüde beni göz altına alan polis, korkma diyor bana. Aklımdan yaşadıklarım, o akşam nezarete getirilişim, nerdeyse bütün parayı bir çığ köfteye verişim aklıma geliyor. Dayımın da bulunduğu oda da tır titriyordum. Herşey soğykuktu, bitli nezaret battaniyesinin, verdiği huzuru kimse vermemesti oysa. Herşey yalandı, alpay abiye de güvenemiyordum. Ne kadar sırıtsa da içimde hep bir kuşku vardı. Oysa eleman götümü karşılıksız kollamıştı. Ama güvenemiyordum. Kafeye gelip sigara isteyen memurlara sürekli gbt kontrolü yaptırıyordum. La bah tezek bişi çıkarsa seni almak zorunda kalırız diyorlardı. Abi bak diyordum yine de.

Chapter; asker kaçağı,

Kalabalık bir ortam olduğumuz için ekipler sürekli, geliyordu. Yaw bize 70 kimlik getir, bu akşam ki görevimiz bu diyorlardı. Kendinden emin bir şekilde kimliklerini verip göz altına alınanları da görüyordum. Yada sandalyeye iyice gömülüp, daşağını yiyem beni eş geç diyenleride. Kimliği almış gibi yapıp bir diğerine geçiyordum. Kimisi ben oyun oynarken beni rahatsız etme, istersen götümü al diyordu. Ne farklı boyutlardaydık. Bense uçuyordum cennete 2 hafta sonra. Hepsi bitecekti. Başarı hikayelerini dinlediklerimden biri olacaktım. Heyecanı içindeydim uçacak olmanın, memur abilerde vardı yardım eden, kaçmama. Sıktır boktan bir mağzaya girdim ayakkabı aldım. Sonra bavul aldım. Yanımda 20 kilo almama izin vardı. Vazgeçemeyeceklerimi seçiyordum bavula koymak için. Ağlamaklı bir işti, beni var eden çoğu şeye elveda diyordum. Sevgilenden kalmış bir saç teli bavula, ders notları çöpe. Hayatımı ikiye ayırıyordum. Acımasız olmazsam eğer 20 kilo yetmeyecekti. Tam 1 günümü ayırdım buna. İstanbulda, çatı katında yaşamımı ikiye ayırıyordum. Geride bırakacaklarıma elveda demenin vakti gelmişti. Lisedeki fotorağlarımı atamadım. Sihirli bir değnek olsaydı da oraya o anlara geri dönseydim. Liseliler bu yüzden aşağılık, çünkü orada var olma şansımız artık yok.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.