Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.07.13, 11:16   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart İç Hizmet 35. Madde

İÇ HİZMET 35. Cİ MADDE

TSK Cumhuriyetinin kurucularından biri olan kurumlardan biridir. Önemli görevlerinden biri de kurucusu olduğu Cumhuriyeti korumak ve kollamaktır. Bu görevi iç hizmet kanunu 35. ci madde ile pekiştirilmişti.

AKP hükümeti ve özellikle onun başbakanının bir anti Cumhuriyet ve Atatürk karşıtlığında ve hatta bir milli kahraman İnönü karşıtlığında ne kadar azılı olduğunu artık tüm dünya ve Türkiye’de aydın ve uyanık kalmayı kendine şiar edinmiş bilmeyen Türk vatandaşı kalmadı.

İşbirlikçilik ve mandacılık ruhu ile hareket eden imam Recep Tayyip Erdoğan, elin planı ve milletler üzerinde oynadığı ama tutmayan Arap Baharı oyununun Türkiye temsilcisi idi. Mursi’ler ile aynı görüşün adamı olmaları hesabı ile Mursi sonuna çok üzüldüler, günlerce ağladılar methiyeler dizdiler darbelerin kötü olduğundan, millet iradesinden bahsettiler, muhalefeti, ilerici ve aydınları darbeci ilan ettiler, darbe yandaşı ilan ettiler.

Hamileri olan ABD yönetimi, Suud krallığı, ve orta doğudaki bir çok Arap hükümetleri Mursi’yi al aşağı edenlere 12 milyar dolara varan yardımlar yaptılar. Bütün bunları gören imam Recep Tayyip, her acımasız diktatörün korkaklığını sergileyerek bir gece yarısı kanunu ile TSK iç hizmet 35. Maddeyi değiştirdi sadece dışarıdan gelecek tehditlerin ve saldırıların ber taraf edilmesini TSK’ya görev olarak biçti ve kanunu gece yarısı meclis çoğunluğuna dayalı olarak geçirdi.

TSK’nın ruhunda benliğinde Cumhuriyeti korumak ve kollamak, Atatürk’ün askeriyiz mantığı ile yetişip beyinlere nakşedilmişse, Türkiye’de bir irtica ve dine dayalı bir devletin kuruluşu için çalışan başbakanlık koltuğunda yemin etmiş bir başbakan varsa, bu başbakanın genel başkanı olduğu siyasi parti olan AKP irtica ve Cumhuriyetin değişmez umdelerinden biri olan laiklik karşıtı odak olmakla mahkum olmuşsa, Atatürk’ün askeriyiz diyen bir ordu, bütün bu tehlikeleri görür ve darbe yaparsa siz sabaha kadar 35. Madde darbeye çağrı yapıyordu onun için kaldırdık deyin havanda su döğmüş olursunuz.

Darbelerden korkanlar, darbe karşıtı olanlar demokrasi nimetlerinden istifade ederek ülkelerin idaresine gelenler, ülkelerinin içinde bulunduğu değerlerine, milli değerlerine, milli kahramanlarına ve onların kazandırdıkları değerlere sahip çıkmak ve o değerlerden yana olmak zorundadırlar. Sahip çıkmayan, milletin kahır ekseriyeti tarafından benimsenmiş ve içselleştirilmiş değerler ile oynamaya kalkanlar dünyanın her yerinde karşılarında bir darbe bulmuşlardır.
Açık yüreklilikle söylüyorum Türkiye’de de böyle olmuştur. Umarım ve dilerim ki, AKP başbakanı ve şürekası Cumhuriyet değerleri ve kazanımları ile ilgili oynadıkları oyunların yanlışlığını anlar hem kendilerini hem Türkiye’yi bir Mursi yanlışlığına sürüklemezler.

Anti darbeci olanlar, darbeden korkanlar, darbelere davetiye çıkarmazlar. AKP ve başbakanı siyasi hayatiyetlerini 12 Eylül darbesinden aldıklarını asla unutmasınlar.

Benim sade vatandaş olarak anti militarist ve anti darbeci oluşum, gerçekleri anladığım manada yorumlamama ve yazmama mani değildir.

14.07.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.