Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.07.13, 13:30   #4
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Başbakan'ın "Destan Yazdılar" dediği polisler konuştu.

Alıntı:
Dediğim gibi çalışma şartlarından kaynaklanan bir cinnet hali…
Bu sözü hiç bir zaman kabul etmiyorum. Çalışma şartlarını bilerek bu mesleğe giriliyor. Kaldı ki bu mesleğe aday olan kişilerin her türlü testten geçmiş olnası gerekiyor. Ve en önemliside kanuni prosüdürü ezbere biliyor olmalı ve dışına çıkılmaması gerektiğinin bilinçide olmaları gerekiyor.

Efe bana bir video izlettirmişti. Polis arkadaşlar bir yerde toplanmış vatandaş ise birde yerde toplu dururken bir çevik kuvvet elinde silahı ile sallana sallana topluluğun üzerine doğru yürüyor ve elindeki kapsül silahını ateşliyor. Sanki arkadaş bilgisayar oyunu oynuyor arkadaş.

Kamunun belli kurumlarında görev alanların bu şekilde keyfi davranışlarda bulunma gibi lüksü yoktur.

Öyle zamanlar oldu ki gecenin 3'ünde 4' de eve gelebiliyordum. Uyuyabiliyormuydum. Hayır. Uyusam kalkıp yeniden 8:30 görevinin başında olamazdım. Ve saat 5:30 da görev yerime gitmek üzere yola çıkıyordum. Yemek molası versen bile elindeki işleri az da olsa hafifletmek için çalışıyorsun. Yüzlerce, binlerce insanlara cevap vermeye işlerini yetiştirmek için çalışıyorsun. Uykusuz, aç bilaç... Beyin durma noktasına geldiğinde hadi bir kahve daha. Resmen zombi oluyorsun.
Ama kalkıpta kanun maddelerinin dışına çıkma gibi düşünceyi bile kafandan geçiremezsin.

Görevin ne ise kanunların tüzüklerin yazdıklarını uygulamak zorundasın. Birinin kalkıpta gaz verme sözleriyle hareket edemezsiniz. Hareket etmenizi isteyenlere de bu kanunların maddelerini hatırlatırsın.

Korkmayacaksın ve haklarını kelime kelime bileceksin. Destan bu şekilde yazılır. İllegal söylemlerle değil.

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.