Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.07.13, 23:23   #6
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: İlk Yardım Çantanızın 8 Vazgeçilmezi

İnatçı, küçükken inşaat sahasına ağabeyimi bulmak için dalmıştım. Çamurun üzerinden işçiler rahatlıkla geçsin diye bir tahtadan köprü yapılmıştı. Bende o tahtanın üzerinden seke seke geçerken kayıp yüz üstü düşmüştüm. Ayağa kalkmaya çalıştığımda sol elimi yerden kaldıramadım. Var gücümle elimi çekince kanlar fışkırmıştı. Elim kocaman bir 10'luk çivi ile bütünleşmiş. Avaz avaz bağrışıma gelenler beni hastaneye götürdüklerinde ilk önce oksijenli su ile elimi temizlemişler sonra da çiçek gibi açılan avuç içimin çevresine tentürdiyot sürmüşlerdi. Çok pis yakmıştı ama... Mikrop babında bir şey kalmasın diye o işlemi yapmışlar. Ben meraklı melahat o ne, ne işe yarıyor, neden onu kullanıyorsunuz gibi sorularımla hemişreleri ve doktorları canlarından bezdirmeye devam ederken doktor avuç içime üç dikiş atıp benden kurtulduğu için neredeyse göbek atacaktı. Ama yaranın üzerine bırakmayıp hatta yara olan kısma bile değdirmeyip çevresini temizlemek amaçıyla kullanmışlardı tentüdiyotu.

Sonrasında da tedbir amaçlı tetanoz iğneleri...

Babamın sağlık dolabında bile her daim iki şişe bulunurdu. Şimdilerde düşme gibi küçük vakalarla uğraşmadığım için şimdilerde dediğin gibi baticon kullanıyor olabilirler.

Bizim doktorumuz nerede? Gelse de bizi uzman gözüyle aydınlatsa.

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.