Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.07.13, 18:17   #1
İmge
Gerçek Üye

İmge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 28
Konular: 438
Mesajlar: 966
Ettiği Teşekkür: 1737
Aldığı Teşekkür: 3767
Rep Derecesi : İmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Bilgi Üniversitesi’nden 5 Yeni Bölüm!


İstanbul Bilgi Üniversitesi 2013-2014 akademik yılında eğitime başlamak üzere 5 yeni program açıyor.

İstanbul Bİlgi Üniversitesi'nde yeni eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan 5 yeni bölümden ikisi, Türkiye’de bir ilk olarak gerçekleştirilen University Of Liverpool işbirliğindeki Siyaset Bilimi ve Psikoloji programları.

İşte İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2013-2014 akademik yılında eğitime başlayacak 5 yeni program şöyle:

Gastronomi ve Mutfak Sanatları

Bu alanda gerekli bilgi ve becerilerle donatılmış, bütünlüklü bir eğitim sürecinden geçmiş ve uluslararası arenada rekabet edebilecek genç yönetici şefler yetiştirmeyi amaçlıyor. Program, ABD’nin Chicago kentinde bulunan ve alanında dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen Kendall School of Culinary Arts ile iş birliği yapıyor.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları programına Özel Yetenek Sınavı ile 4’ü tam burslu, 36’sı yüzde 50 burslu olmak üzere 40 öğrenci kabul edecek.Pazarlama

Türkiye’nin ilk Pazarlama Lisans Programı, genel işletme ve yönetim bilgileri temeline sahip öğrencilere pazarlama konusunda uzmanlaşmış bir eğitim sunuyor.

Pazarlama programına TM-1 puan türünde 4’ü tam burslu ve 28’i yüzde 50 burslu olmak üzere 40 öğrenci bekliyor.Turizm ve Otel İşletmeciliği

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, giderek artan küresel rekabet ortamında yerel ve global pazarlarda başarılı olacak, alanında iyi eğitilmiş, bilgili, yenilikçi ve yabancı dil becerileri gelişmiş turizm yöneticileri yetiştirmeyi amaçlıyor.

Turizm ve Otel İşletmeciliği programına YGS-6 puan türünde 4’ü tam burslu ve 31’i yüzde 50 burslu olmak üzere 40 öğrenci alacak. Ayrıca Turizm ve Otelcilik Meslek Liseleri mezunlarından 2013-2014 yılında üniversiteye başlayacak adaylara özel olarak yüzde 20 burs olanağı sağlanacak.Siyaset Bilimi (Bilgi-University Of Liverpool / Çift Diploma)

Siyaset Bilimi Çift Diploma Programı, BİLGİ ve siyaset alanında dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında gösterilen University of Liverpool ortaklığında sunuluyor.

2013-2014 akademik yılında Siyaset Bilimi Çift Diploma Programı’na TM-2 puan türünde 2’si tam burslu olmak üzere 20 öğrenci alınıyor.Psikoloji (Bilgi-University Of Liverpool / Çift Diploma)

Psikoloji Çift Diploma Programı, BİLGİ ve üyeleri arasında Oxford ve Cambridge gibi dünyaca tanınmış üniversitelerin de bulunduğu prestijli Russel Group’a dahil olan University of Liverpool ortaklığında sunuluyor.

2013-2014 akademik yılında Psikoloji Çift Diploma Programı’na TM-3 puan türünde 2’si tam burslu olmak üzere 20 öğrenci girebilecek.Öğrencilerin yarısından fazlası burslu

Öte yandan BİLGİ’de öğrencilerin yarısından fazlası, öğrenimlerine burslu olarak devam ediyor. ÖSYM Bursları, Başarı Bursları, İhtiyaç Bursu, Spor Bursları’nın yanı sıra öğrenciler çalışan, mezun, öğretmen ve kardeş özel destek burslarından da yararlanabiliyor.

Kaynak
__________________
İmge isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
İmge'in Mesajına Teşekkür Etti