Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.07.13, 12:29   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5994
Mesajlar: 25,829
Ettiği Teşekkür: 100698
Aldığı Teşekkür: 141579
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Beyoğlu Esnafına ‘Mühür’ Tehdidi

Beyoğlu esnafına ‘mühür’ tehdidi


AKP'nin esnaf oyununu bozan gerçek Beyoğlu esnafına Belediye'den operasyon...

Beyoğlu’nda şimdiye kadar kimsenin tanımadığı kişilerin esnaf adına AKP’yi destekleyen ve eylemcileri tehdit eden açıklamalar yapmasına tepki olarak sokağa çıkan BEYDER ve Beyoğlu’nun bilinen esnafı, açıklamadan saatler sonra “3 günlük mühürleme” uygulamasıyla karşılaştı.

Beyoğlu’nda AKP’nin “esnaf oyunu” bozulunca, Belediye çareyi tehditte buluyor. Şimdiye kadar Beyoğlu esnafının hiçbir sorununda yanında olmadığı kaydedilen bazı oda ve kuruluşların, önceki gün esnaf adına açıklamalar yaparak AKP’yi aklaması ve eylemcileri sorumlu tutması, Beyoğlu’nun gerçek esnafını harekete geçirmişti. Dün basın açıklaması yaparak AKP’nin esnaf hamlesini bozan işyerlerine, açıklamadan saatler sonra “masa sandalye yasağı” bahanesiyle cezalar verildiği öğrenildi. Yaralanan vatandaşlara da mekanlarını açan işyerlerinin bazılarına “tebligata itiraz hakkı süresi tanınmadan” 3 gün süreyle Beyoğlu Belediyesi tarafından mühürleme cezası verildi.

Belediye bu açıklamayı hedef aldı
BEYDER ve bünyesindeki Beyoğlu eğlence yerleri temsilcileri dün yaptıkları açıklamayla, “Gerçek esnafın silahla, palayla, bıçakla, sopayla işi olamaz. Sorunlarını diyalogla çözer. biz, dernek olarak bu süreçte hem Taksim Dayanışması’na 2 hafta önce bir basın açıklamasıya sorunlarımızı iletmiş, hem de Cumhurbaşkanlığından bakanlıklara, bankalardan belediyelere kadar toplam 29 kurum ve makama esnafın ticari ve ekonomik taleplerini ifade eden mektuplar ilettik. Burada belirtmeliyiz ki, bu iadeli taahhütlü gönderdiğimiz mektuplardan sadece Beyoğlu Belediyesi’ne gönerilen evrağımız ’Muhatap bulunamadı’ denilerek, iade edilmiştir. Böyle bir zamanda esnafın zararından söz eden Beyoğlu Belediyesi, esnaf derneğinin evrağını teslim almamaktadır. Talimhane otellerinde yaptığı davetiyeli sözde esnaf toplantılarına dernek ve üyelerimizi çağırma gereği bile duymamışlardır” demişti.

Mühürlenen mekan duyurdu: ‘Kapatıldık’
Sözcü
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.