Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.07.13, 11:47   #37
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 78
Ettiği Teşekkür: 16630
Aldığı Teşekkür: 12032
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Sırrı Süreyya Önder'den Şaşırtıcı Atatürk Çıkışı..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Hayyam35 Mesajı göster
noldu neyini gördün soruyorsun: vicdanlı hemde meclisteki tek adam diyebilirim.

Senin Sırrı Süreyya ya bir hayranlığın olabilir ama bunu kendine sakla bence. 30 bin insanımızın katlini emreden bir adamın yönettiği bir partide bulunması, vicdan meselesi mi ? Bahsettiğin vicdana sahip olsaydı, o partiye girmezdi.

Ha, sonradan hata ettiğini düşündüyse, derhal o partiden ayrılmalı, ben de samimiyetine inanayım !

O partide kaldığı sürece samimiyeti yoktur !

Gezi deki iş makinesi önüne çıkmasına gelince: benim kızımın öğretmenlerinden biri de o tarafa eğilimli, özellikle Van depremi için facede bakınırken farkettim.

Kendisi çok güler yüzlü, çok güzel konuşur, davranışlarıyla, söyledikleriyle resmen kızım ve ben aşık olduk ona ( bayan bu arada kendisi, yanlış anlaşılmasın ).

Sonra şunu öğrendim: bir insan dışarıdan bakıldığında, ne kadar hoş olursa olsun, beyninin içini bilemeyiz !

Benim durumumda böyle oldu.

Sayfamda pkk ya yönelik paylaşımlarda bulunurum, sesini çıkarmaz; en son diren Lice desteğinde bulunan sayfamdaki arkadaşlarıma verdim veriştirdim, mıçtım sıvadım hepsini, teröristlerin yürüyüşü o, niye destek oluyorsunuz, kör müsünüz ? .... Diren Lice, bir Diren Gezi olamaz; Askeri karakol istemeyen adamların niyetini anlayamıyorsanız yaşamayın ölün ... gibi girdim ben bunlara.

Bir baktım mesaj. Yürüyüşün ana düşüncesini bana çarpıtarak anlatmaya çalışıyor ! Oradaki insanlar seslerini batıdakiler gibi yayın araçları ile duyuramıyorlar, Gezi yürüyüşlerinden cesaret alıp onlarda düşüncelerini böyle gösteriyorlar ... ama medya olayları çarpıtıyor, Taksimdeki polis şiddetini nasıl göstermedikleri gibi, askerin de onlara saldırmasını göstermediler ...falan filan.

Ben de dedim: oraları artık kürdistan olarak gördükleri için Türk askerini istemiyorlar, ek bina yapılacak karakola diye çıktılar. Nereleri haklı sizce ? Pkk nın en büyük gelir kaynağı uyuşturucudur, bu yürüyüşe katılanlar, askerin denetimi artıp kenevirleri yakalanacak diye askeri karakolun büyütülmesine karşı çıkıyorlar .... falan filan.

Mesajı kendiniz okusanız, inanırsınız dediklerine. Nasıl konuşacaklarını, kelimeleri nasıl kullanacaklarını çok iyi biliyorlar.

Kızıma kattıkları hatırına kendisine birşey demedim ama paylaşımlarıma devam ettim. Bir daha da mesaj yazmadı, anlamıştır benim salak olmadığımı, bana kül yutturamayacağını.

Kendisi hergün Taksim dedir. Başlangıcından beri hem de. Sırrı Süreyya nın da orada olmasını yadırgamadım. İş makinesine kendini siper etmesini yadırgadım ama, Allah Allah nasıl oldu da akp ye karşı gelecek bir harekette bulundu dedim kendi kendime.

Eğer o partidekilerin çoğunluğu gibi teröristçe fikirleri ve amaçları yoksa, ayrılsın. Ayrılırsa söylediklerinde samimi diye düşünürüm. Ama aklımda da şüpheler hiç kalmayacak diye birşey yok.
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.