Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.07.13, 15:47   #44
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1426
Ettiği Teşekkür: 29577
Aldığı Teşekkür: 32264
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Sırrı Süreyya Önder'den Şaşırtıcı Atatürk Çıkışı..

Sayın Nils

Ben sadece oraya gönderilen hizmetten bahsetmiyorum.. Oranın kültürü ve dilinden bahsediyorum..Yani duruma tam bir bütünlük içersinde bakıyorum.

1980'lerin başından bu yana sadece ve sadece kürt diline ve kültürüne gereken saygı gösterilmedi. Ve bunu yapanlar ordu içersinden gelen en üst kademedeki kişilerdi. Özel Harp Dairesi'ni bilirsiniz belki duymuşsunuzdur. PKK ordan çıktı. Sol kesime uygulanan asimilasyon politikaları ordan çıktı. Kanser orda başladı.. Bütün bunlar durup dururken çıkarılmadı..

Önce neden yaratıldı neydi o neden? O halkın görmezden gelinmesi. Orada yaşadığınızı söylemişsiniz Peki orada yaşayan herhangi bir kürt insanıyla konuştunuz mu babası veya dedesi cezaevinde öldürülmüş, ohal politikalarıyla köylerden zorla alınmış, varını yoğunu kaybetmiş..

Bu "unutma ve reddetme" politikası her tarafta vardı. Lazca türkü söyleyenlere birşey yapılmazken kürtçe türkü söyleyenlere bölücü gözüyle bakıldı.. Bu neden yaratıldı..

Sonra sonuç yaratmaya geldi ve o sonuç belliydi PKK.. tabi bunu vatansever askerler yaptı da demiyorum yanlış anlamayın ama bilinçsiz şekilde bu işin içine çekildiler. Baştakiler Nato'nun Askerleriydi. Kontrgerillaydı. Gladio'ydu. Askerin hiyerarşik bir yapıya sahip olması zehirlenmeyi dahada hızlandırdı.

Licedeki halk silahlı bir eylem yapmadı. O çocuğun ölmesine değmez o karakol inanın bana.. Gerçi bana sorsanız Licedeki olaylar Gündemi yıkmak, gezi parkındaki kardeşliğin arasına kin getirmek için yapılan harekettir. Ve direkt derin devlet desteklidir. Kurban ise Medeni yıldırım adlı kardeşimizdir.

Şahsi düşüncem oraya karakol yapılacağına okul yapılsın yada fabrika yapılsın.. İnsanların yaşam standartlarını yükseltecek şeyler bunlar. Tabi bu benim dileğim benim görüşüm. Ordaki halkın eylemlere katılırken asıl niyetlerinin ne olduğunu bilemem. Lakin nasıl bir niyet taşımış olursa olsunlar bu tamamen demokratik bir eylemdir. Çünkü silah yoktu ellerinde eylemcilerin..

Karakollarının bakımsız ve güvensiz olması TSK'nın suçudur. Üst kademe ve orta kademedeki komutanların keyfivari denetlemelerindeki harcanan paralar karakollara askerin teçhizatlarına harcansaydı bu kadar şehit zaten olmazdı..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.