Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.07.13, 10:28   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Güçlü Türkiye'den Rahatsızlar

GÜÇLÜ TÜRKİYE'DEN RAHATSIZLAR

Şimdi bendeniz gündelik olarak ülke üzerine sıradan bir vatandaş olarak düşüncelerimi yazarken, paylaşmaya çalışırken, yazılarımızdan ve yorumlarımızdan hoşnut olmayanlar olabilir, bu adam papagan gibi hep aynı terane ile benzer şeyleri yazıp duruyor diyebilir.

Kanımca benzer şeyler olmasına rağmen, bazılarının ben politika üstüyüm diyerek olduğu gibi A politik olmuyoruz, yine bazılarının dediği gibi gündelik politika ile ilgilenmeye tenezzül etmem diyerek üstünlük taslayıp A politik olmuyor, olmuyoruz, bilakis gündelik politika ve ülkenin gidişatını vatandaşlık görevi adım adım takip etmeye çalışıyoruz.

İşte bir örnek daha. AKP başbakanı dün İstanbul Haliç Kongre Merkezinde kendi ifadelerine göre geniş katılımlı partidaşları ile bir yemek yedi, ana başlıkları ile aşağıda sıralanmış 8 maddeye değinerek yine takiye yaptı ve yalanlarını arka arkaya sıraladı.

Buyurun beraber paylaşıp cevap verelim.

1-Güçlü bir Türkiye’yi dünya'da pek istemiyorlar diyor...

(Acaba güçlü Türkiye'den yana olmayanlar içinde, kişisel dostluk kurduklarınız, göbekten bağlı kılındıklarınızda varmı? Devlet kesesinden, devletin tüm olanaklarını kullanarak yandaş iş adamı ve basın mensuplarını alarak çıktıgınız sayısız türistik seyahatler hangi amaçla yapılıyor?)

2-Türkiye’nin güçlü olmaması için elinden geleni yapan egemen güçler, emperyal güçler var diyor...

(Elhak çok doğru Türkiye'nin güçlü olmaması için elinden geleni yapan egemen güçler var. Acaba siz imam Recep Tayyip Erdoğan hazretleri bu emperyal güçlerin hangilerinin Türkiye şube başkanısınız? Veya 37 yerde kendi dilinizle ifade ettiğiniz emperyalistlerin yıkım politikası olan orta doğu ve kuzey Afrika'nın eş başkanısınız?)

3-10 yıl içinde gücünü 1’e 3 katlayan bir Türkiye içeride ve dışarıda birilerini rahatsız ediyor diyor...

(Türkiye 2002 yılı 3 Kasım tarihinden önce cumhuriyet kazanımları ve bu kazanımların Türk toplumuna sağladığı ekonomik ve sosyal dinamikleri ve perfonması ile ayakta duruyor.. Sizin bütün tahribatınıza rağmen üretmeye, dinamiklerini müspet olarak devam ettirmeye çalışıyor. Ülkeye sizin zaranızdan başka zerreyi-miskal kadar bir katkınız olmamış aksine yıkım için elinizden geleni yapmışsınızdır.)

4-Bunlar malumumuzdur. Bütün bunlara karşı biz, güçlü Türkiye’ye daha mutlu olacağımızı bilmeliyiz diyor...

(El hak bu da doğru. Ve fakat mutluluk ve istikrar önünde tek engel siz ve sizin şürekanız ve kadrolarınızdır. Gölge etmeyin başka ihsan istemez)


5-Bizi zayıflatma amacında olanlara karşı elbirliği halinde olmazsak ülkemizin geleceğine yazık olmaz mı? Diyor....

(Türkiye'nin idarenizle birlikte kayıp sayılan yılları, her gün işgal ettiğiniz koltuklarda kalmanız ülkenin zayıflamasına, itibar kaybetmesine, avrupa insan hakları mahkemesinde sayısız mahkumiyet kararlarının çıkmasına neden oluyor.)
 
6-Mayıs ve Haziran ayını düşünün. Türkiye çok ciddi bir sıçramayı yaşarken bu olayların tanımını kimse yapabildi mi? Diyor hazret....

(Türk milleti bu sıçralamaların tefrikini yaptı. Gezi parkı protestoları da bir vesile oldu asıl olan kanun adına kanunsuzlukların, hukuk adına yapılan hukuksuzlukların haykırılması, hükümet istafa çağrıları ile kimyanızın bozulması idi. Bu da mükemmel şekilde yapıldı, tüm karşı koymalarınıza rağmen hükümeti terk edinceye kadar süreceğe benzer.)

7-Bu olaylar ne diye başladı? 4 tane ağaç diye başladı. Böyle bir şey var mı? 4 kesilir, 40 dikilir. Kaldı ki bu iktidar bu konuda kimsenin yarışamayacağı bir iktidar. Kimse bu konuda bizimle âşık atamaz. diyor hazret AKP başbakanı..

(Ağaç kesme konusunda elhak sizinle kimse yarış yapamaz. Bir Sultanbeyli denilen Belediyelik beldeye bakınız! Buralara taşıma insanları getirip yerleştiren, devletin orman arazilerini yağmalayan, yağmalatan acaba hangi zihniyet, Sultanbeyli beldesi bu günün öncesi orman değilmiydi? Ağaçlar nerede?)

8-Bizim yaşam biçimimize karışıyorlar deniyor.diyor..

(Tüm idari birimleriniz kadrolarınız, Belediyeleriniz ile sizin ötekileştirdiğiniz, size oydaş olmayan, yaşam biçimini sizin anlayamayacağınız medeni ölçüler üzerine kuran, gerektiğinde Camiye, gerektiğinde Meyhaneye giden insanların yaşam biçimine karıştınız parkta oturmasından otobüste el ele tutuşmasına kadar, içkili yerlerin ruhsatlarının iptaline kadar her konuda insanların yaşam biçimine karıştınız ve ötekileştirdiniz.)

Bu insanlar sizi anılan sebeplerden dolayı başbakanları olarak görmüyor, sizin milletiniz size oy veren ama pişmanlık duyanları her gün artan oydaşlardır.
Yalan üzerine, takiye üzerine siyaset yapanlar, devletin malını üleşenler, rantiye yaratıp paylaştıranlardan ülkemize hayır gelmez.

22.07.2013
Mustafa Akten
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.