Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.07.13, 20:06   #6
Inatci
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 126
Ettiği Teşekkür: 8542
Aldığı Teşekkür: 13093
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Bu Çocuk Zamanında İlik Bulunamadığı İçin Öldü Ve ...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Hasat Mesajı göster
İlik nakli için sağlık bağanlığının bir sitesi vardı bir ara.Gönüllüler arıyorlardı.Bende kendimin ve eşimin tüm bilgilerini verdim.İnternet üzeriden TC numaramı vermek adetim olmadığı halde onu bile verdim.Sitedeki bilgiye göre bize en yakın hastane tarafından çağrılıp kan tahlilimiz alınacak verici olarak sıraya girecektik.Uygun alıcı bulunduğunda ise tüm masraflar alıcıya ait olmak üzere bizi buluşturacaklardı.
Ama üzerinden yıllar geçti bizi arayanda olmadı soranda.
İlik bulunamıyor diye okuyoruzda sağlık bakanlığının bu konuda bir laçkalığı var.

Bu twetteki salağa gelince
İlik nakli hastane ortamında şırıngayla vericiden ilik alıp alıcıya veriliyorki ertesinde alıcının takip süresi başlıyor hasta ateşlenebiliyor yada iliği bünyesi kabul etmeyebiliyor.
Yani böbrek nakli gibi merdiven altında yapılabilinecek bir iş değil.
İsteseler bu konuda halkı daha çok aydınlatma yoluna gidip daha çok veri bankası oluşturabilirler.Acındırma politikası bu konudada bakanlıkta sonsuz.Çünkü bildiğim kadarı ile kanser ilaçlarıda tedarik edilmiyor.Sağlık bakanlığı bu partide süper ya işte her konusunda kendini belli ediyor. Kızılay ne yaptı her ile her ilçeye gezici ekipler yollayıp kan topluyor hatta kişilere biz geldik diye mesaj atıp telefon ediyorlar sonuçtada istenince kanda ilikte organda bulunurdu yeter ki bakanlık önce kendisi istesin.Tabii kendi ceplerini doldurmayı düşünmeden.