Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.07.13, 13:37   #5
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1430
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32413
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: "El Kaide, 200 sivil Kürt'ü Canlı Kalkan Olarak Kullanıyor"

Abim..

Bir kaos ortamı yaratılmak istendiğini geçmişten bir örnek ile göstermişsin evet bende o ihtimali düşündüm ama sonra kafamda eledim

Çünkü Sam amca'nın(ABD yani) artık böyle bir kaosa bile tahammülü yok Suriye içersinde iki kutuplu bir savaş yaratmak istemiyor neden diye sorarsan?

Esad'ın o koltukta kaldığı her geçen gün süre aleyhlerine işliyor. Çünkü ABD'nin en tepesinde bulunan "siyah kravatlılar" ın baskısı büyük.

Bunun nedenlerinede İran'ın İsrail'e olan baskısı ve suriyeye verdiği silah desteği, Yeni petrol aramaları, BOP projesinin tehlikeye düşmesi..

AKP burda ikinci bir alternatifti ellerinde ama bizim bademlerde bu konuda ne kadar çuvalladıklarını an ben an gösterdiler..

Suriyeye girme olayına cemaat ve önderleri "evet" diyemediği için AKP bu desteği alamadı seçmeninden..

Şimdi şu olaya gelelim.. ÖSO'nun gücü artması için CIA kuklası El Kaide arenaya girdi burda. Amaç zaten belli Esad rejimin devrilmesi..

PYD'nin burda ortaya çıkması çok ilginç oldu.. Kime hizmet ettiğini bilmiyorum açıkçası. Ama Sam amcaya hizmet etmediğinden kesin.. Çin/Rusya güdümlü olabilir yada doğrudan oluşan yeni bir sivil harekette olabilir. Ben sivil bir hareket olmasını temenni ediyorum.

Ha nerden biliyorsun PKK ile bağlantıları olmadığını? derseniz.. Çünkü kadrolarında kürt alevileri var. Örgütün tepesini bilemem ama şu anda görünen Suriye rejimini ayakta tutmaya çalışmaları.. üstelik liderleride farklı(Bkz. Salih Müslim)

Ha ileride yanılıyorda olabilirim. Ben şimdiki şartlara göre konuştum sayın siz onu..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.