Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.07.13, 14:34   #1
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33084
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Takke Düştü Rant Göründü - Eren Erdem

Takke Düştü RANT göründü!

Ramazan ayına özel olarak hazırladığım “İslam’ın Sesi: Köle Bilal” dizisine bir ara vererek yüksek müsaadenizle bir hususa değineceğim.

Geçtiğimiz günlerde bir iftar yemeğinde konuşan Başbakan, “ABD’liler okyanus ötesinden buralara gelip huzurumuzu kaçırıyor” gibi bir ifade kullandı. Bunu söyleyen Başbakan, ABD’nin Irak işgaline yönelik tezkere meclisten geçmeyince, kanun hükmünde kararname çıkartarak, İskenderun limanını ABD’lilere tahsis eden kişidir. Ne yazıktır ki, muhafazakar paradigma, bu elim çelişkileri okumak istemiyor. Çünkü ihale ve rant damarlarının kesilmesinden büyük endişe duyuyor.

Hep söylerim. Muhafazakar iktidar, sopayı eline aldı. Sopa sadece el değiştirdi. Muhafazakar iktidar öncesinde “sopayı tutan el” değişti. Sopa aynı sopa. Nasıl ki bu ülkede “hiçbir iktidar” Cemevlerini ibadethane yapmamışsa, “başörtüsü mağduriyetini esas alan bir siyasetle gelen AKP, bu meseleyi çözmeyerek, bu sorundan beslenmeyi görev bilmiştir.”

Bir taraf, “cemevlerini ibadethane statüsüne kavuşturmayı” teklif dahi etmeksizin, sürekli bu sorun üzerinden siyaset üretmeye çalışırken, “başörtülü kardeşlerimizin vaziyetini suiistimal yoluyla iktidarını güçlendirmeye çabalayan AKP aynı işi sürdürmektedir.”

***

Başbakan ve iktidar ahalisinin dilinde bir “Soros.”

Yahu madem “Soros” sizi yıkmaya çabalıyor. Niçin “gençleri tutukluyorsunuz?”

Soros’un doğrudan desteklediği TESEV vakfını kapatın. Akil adam yaptığınız Can Paker’i sorgulayın. Buna gücünüz yetiyor mu? Gücünüz yetmediğinden mi bunu yapamıyorsunuz? Yoksa işinize mi gelmiyor? 28 Şubat’ın etkin diline (refah partisi dili) geri dönüş yaparken, icraatlarınızı bu zeminde programlama gibi bir derdiniz de var mı?

ABD’nin Gezi parkını örgütlediğini düşünen iktidar, neden “incirlik üssünü” kapatarak cevap vermeyi gündemine dahi almıyor? Bu “dış mihraklar” vurgusunun, kuru gürültüden ibaret olduğunun en net delili değil midir?

Evet öyledir..

Madem işin içinde dış mihraklar var, “kapat incirlik üssünü, kürecik üssünü; kapat Soros’un vakfı olan TESEV’i, görelim Soros ve OTPOR karşıtlığınızı…”

Yok efendim ben “bu işlerle uğraşamam.” O zaman sus. Ağzına bile alma!

Palazlandırdığın kapitalist lordlara yönelik toplumsal öfkeyi, milletin üzerine çekmeye çalışma. Yürekli ol! Mert ol! Adam ol!

***

AB, Hizbullah’ı “terör listesine almış.” Anında “Dünya Yahudi kongresinden” AB’ye tebrik gelmiş. Hatırlayın, bizim “Başbakanımız” bu kongreden madalya almıştı. Hatta bir Bakan’ımız; Hizbullah için Hizbuş’şeytan demişti. Kimlerle aynı safa düştüklerini görünüz. Dış mihraklarla kimlerin bu kadar içli dışlı olduğunu görünüz. Görünüz ve gösteriniz.

Bunlar rant kokusu almadan 30 metre yol yürümezler. İhaleler kesilsin, bunları 5 dakika iktidarda göremezsiniz. Taksim Gezi parkının “topçu kışlasına” dönüştürülmesi planına dair çıkan “yürütmeyi durdurma kararı” aleyhinde çıkan, iptal kararı; “bu kafanın inadı ve ısrarıdır.” Demek ki birilerine “geri dönülmez sözler verilmiş.İhaleler çoktan dağıtılmış. Altında kalınamıyor! Ölen o kadar insana rağmen, bu tip kararlar aldırarak, gerilim tırmandırılıyor!

***

Pozantı cezaevinde yaşanan “çocuk tecavüzlerini” haber yapan Zeynep Kuriş, devletin mahremiyetini deşifre ettiği için tutuklanmış! Şu utanmazlığa bakın hele!

Siz Pozantı cezaevini “devletin yatak odası” olarak mı görüyorsunuz? Utanın! Bu skandallar, inatlar, kibr’i Kibriyalar, nefsani ihtiraslar sonunuz olacak. Bunu göremiyorsunuz değil mi?

***
Faiz’i “babam mı caiz yaptı?”

Yok. Babam öyle işlerle uğraşmaz. Adam oturmuş; İslamiyet ve Sosyalizm diye bir kitap tercüme etmiş.

Faiz’i Caiz yapanlar, “faiz lobisi” lafına sığınmamalı.

Komikleşiyorsunuz!

Ama “fıkrasına gülünmeyen adam misali, güldürmüyorsunuz..”Eren Erdem

__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.