Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.07.13, 12:24   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Tecavüz ve Zina

TECAVÜZ VE ZİNA

Medeni kanundan anladığımız kadarı ile nikahsız olarak ister karşılıklı istek ve arzu doğrultusunda veya bir bedel karşılığında yapılan cinsel ilişkiler zina olarak kabul edilmektedir.

Türkiye'de birliktelik adı altında düzeyli ilişki yaşamak da zina kabul edilmektedir. Bu söylediklerimiz heteroseksüel ilişkiler için geçerli olup, homoseksüel, bi seksüel, transseksüel, lezbiyen ilişkileri konu dışı tutuyorum.

Ayrıca kapısında devletin polisinin beklediği genel evlerde, para karşılığı devlet izni ile yapılan zina olayını da konu dışı tutuyorum.

Şimdi asıl konuya gelince; zaman zaman basında çıkan tecavüz ve zina olaylarında ve özellikle tecavüz olaylarında, şikeyetçi varken bir de bakıyoruz basına yansıyan şekli ile tecavüzcü serbest bırakılmış ve şaşıp kalıyoruz.


Bir inceleme yapılmış, mahkemelerden neden böyle kararlar çıkıyor denmiş aşağıda zikredilenlerin kürsü hakimlerinin çoğunda genel kanaat olduğu yargısına varılmıştır.

İşte o genel kanı:

"zina edilen kadının ergin veya kendisine cinsel istek duyulan bir yaşta olması gerekir. Küçük kız çocuğu ile zina edilmesi halinde zina eden erkeğe de kıza da ceza gerekmez. Ergin olmayan çocukla cinsel temasta bulunan kadına da ceza uygulanmaz. ( Samil Islam Ansiklopedisi, Zina bölümü)

Aklı başında kadın ve erkek yapınca ceza uygulanıyor, çocuğun ırzına geçene (çocuk herhalde cinsel istekde bulunacak yaşta değil, ergin olmadığına göre) cezası yok!

Zorla tecavüz olayında tecavüz edilen kadın bakire ise aile bireylerinin muvafakati, onayı ile tecavüz eden tecavüz ettiği ile evlenmeyi kabul ettiğinde namus kurtulmuş, tecavüz edenin yanına yaptığı kar kalmış, tecavüz edilen ise istemediği halde belkide ömür boyu tecavüzcüsü ile evli kalmak zorunda bırakılmıştır.

Nikah ve zina; İslam anlayışında aslında nikah diye bir kavramın olmadığı, bir çok İslam bilgini tarafından vurgulanıyor ve yazılıyor, sadece dünyaya gelecek çocukların nesebinin yani ana ve babasının belli olması açısından birlikte yaşanılacağının şahitler ve geniş katılımlı şahitler huzurunda ilan edilmesinden başka bir şey olmadığı, günümüzde bu ilan resmen ve resmi nikah adıyla yapıldığı, söz kesme ,nişan birbirini tanıma amaçlı olmakla birlikte sonunda düğün dediğimiz şenlik ile ilanın nihayetine varılmış oluyor. Böylece nesebi belli olan çocuklar veled-i zina olmuyor, meşru kılınmış ana ve babadan olmak üzere nufus kayıtları yapılmış oluyor.
Bu gün kafama takılan bu konuya değinmek ve paylaşmak istedim.

27.07.2013
Mustafa Akten
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.