Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.07.13, 13:21   #4
Mislina
Süper Üye
Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 458
Ettiği Teşekkür: 4166
Aldığı Teşekkür: 9717
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 10 Bin Dolar Geliri Olan Halk Bu mu ?

Şartlı Nakit Transferi Nedir:Şartlı Nakit Transferi (ŞNT), yani halk arasında bilinen ismiyle "öğrenci parası" ya da "çocuk parası", ekonomik güçlükler nedeniyle temel sağlık ve eğitim hizmetlerinden yararlanamayan, herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna tabi olmayan ve düzenli bir geliri bulunmayan nüfusun en yoksul kesimine yönelik şartlı bir yardım programıdır.
ŞNT yardım programında eğitim, sağlık ve gebelik şeklinde üç değişik yardım programı bulunmaktadır. 0-6 yaş arasındaki küçük çocuklara yönelik yardımlar "sağlık yardımı", 617 yaş arasında eğitim çağındaki çocuklara yönelik yardımlar "eğitim yardımı" ve hamile kadınları yönelik yardımlar "gebelik yardımı" şeklinde tanımlanmaktadır.
"

Belirli şartları olmakla beraber eğitim alanında"6-17 yaş arası çocuklarınızı düzenli olarak okula göndermeli"maddesi yerinde bir karar olmasına rağmen, tanımı göz önünde bulundurursak yardım-sadaka ikileminde kaldım.

Bu arada 5 bin dolarım kayıp ilgililere duyurulur

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.