Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.07.13, 12:53   #2
Mislina
Süper Üye

Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 458
Ettiği Teşekkür: 3855
Aldığı Teşekkür: 9391
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: CIA'in Gizli Müzesi

Döneminin en tehlikeli casuslarından biri ilan edilen Virginia Hall, 1945 sonrası CIA için çalışmaya başlamış.

Güvercinlere bağlanan kameralar zamanında, havadan görüntü almanın en etkili yöntemlerinden biriymiş.

Pakistan'ın Abbottabad şehrindeki Bin Ladin'in bulunduğu yerleşkenin maketi.

Mühendisler tarafından gerçek boyutunda oluşturulan Abbottabad yerleşkesinin, yıkıldıktan sonra geriye kalan duvarından bir parça da sergileniyor. Fotoğraftaki kişi ise Afganistan'da ölen CIA görevlisi Johnny Micheal Spann.

'Cornflakes' adı verilen operasyon, Alman Posta Servisi'ni yanılmak ve anti-Nazi propagandası yapmayı hedefliyordu. Bu amaçla sahte Alman pulları üretildi.

CIA'in yöneticilerinden Richard Helms'in, Hitler'in düşüşünden sonra, oğlu Dennis'e el yazısıyla yazdığı bir mektup. Tarih kısmına atılmış 'V-E Day', Victory in Europe day, yani Avrupa'da Zafer Günü manasını taşıyor.

Afganistan'da bulunan El-Kaide eğitim klavuzu.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanlar tarafından kullanılan Enigma Makinesi, neredeyse kırılması imkansız kodlar üreterek mesajları şifreliyordu.

A-12 OXCART'ın, Kuzey Vietnam üzerindeki görevi sırasında karadan havaya atılan bir füzenin patlaması sonucu kanat kısmına çarpan şarapnel parçası.

Kuzey Kore ve Kuzey Vietnam'dan istihbarat toplamak için kullanılmış olan A-12 OXCART model uçak. Alttaki iki yıldız ise, eğitim sırasında ölen iki pilot olduğunu işaret ediyor.

CIA'in Virgina eyaleti Langley'de bulunan merkez binası.

CIA Merkez Ofisi'nde bulunan lobi.

Lobide bulunan bu duvar ise 1940'dan beri görev sırasında hayatını kaybeden CIA görevlilerini anmak için oluşturulmuş. Kaynak

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.