Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.07.13, 14:25   #1
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Recep Tayyip Erdoğan ve Davranışları

Recep Tayyip Erdoğan'ı hiç desteklemedim ama her zaman akıllı bir adam olduğunu düşündüm. Yaptığı işlere özgünlük katıyordu. Danışmanları ne derse desin kendi aklına güvenen, yani lider olabilmeyi başaran bir adamdı. Fakat bazı kusurları olduğunu düşünüyorum. Hitler'in de düştüğü bir hata.

Gobbels biliyorsunuz Hitler'in Propaganda Bakanı idi. Şu sıralar meşhur olan sözü ise; bir yalan ne kadar büyükse inananı da o kadar çoktur, sözü.
Alınmak yok, siyaset vaat işidir ve her zaman vaatlerinin bir çoğunu tutmayacağını oy verende bilir yine de temaya bakıp, genel olarak kim güven sağlıyorsa ona oy verir. Gelelim Hitler'in hatasına.

Yapılan propagandalar sayesinde, liderliği güçlenmiş ve Almanya'da büyük bir destek bulmuştu. 3 defa seçildi, sonunda kaybedeceği bir savaşa girdi çünkü propaganda olarak kullandığı her şeye kendiside inanmaya başlamıştı.
Erdoğan'ın şuanki durumunu buna benzetiyorum.

Muhafazakar ideolojideki bir partinin başkanı ve dindarlığı ile tanınan bir adam, haberlerde rahmetli annesine Kuran okuduğu, Cuma'larını nerede kıldığı, hangi bayramda ne kadar harçlık dağıttığı, ve sözlerindeki din teması, elbette seçmenine hitap eden olgular.

Seçmeni dindar bir başbakan olmasını istedi, ve Çankaya'da eşi türbanlı bir Cumhurbaşkanı. Hepsi gerçekleşti, 3 defa seçildi, referandumlarda neyi işaret ettiyse sandıktan o çıktı, yerel seçimlerde de fena değil. Yine de bir hatası var. Ne istersem yaparım düşüncesi. Ülke içerisinde güçlü olması Dünya'nın gelişmiş devletlerine karşı da güçlü olduğu anlamına gelmiyor. Dış politikanın hali ortada.

Ülke içindeki olayları sert bir uslupla bastırmış ve yine zafer kazanmış görünebilir. Gezi parkı olayında kazanan Recep Tayyip Erdoğan oldu, peki bu nereye kadar gidecek? Sert uslup sadece sorunların üzerini örter ve sorunların üzerini örtmek biliyorsunuzki muhafazakar toplumlarda sorunlar karşısında başvurulan ilk yöntem.

Biraz önce dediğim yere geldik. Muhafazakar ideolojiye sahip de olsa kendi aklını kullanabilen, zeki bir adam bu gün duygularına yeniliyor çünkü onun durumunda olan her kişi gibi o da insan psikolojisine (doğasına) yenik düştü.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.