Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.08.13, 09:01   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Anayasa Taslağının 56 Maddesinde Uzlaşma

ANAYASA TASLAĞININ 56 MADDESİNDE UZLAŞMA


29.07.2013 tarihinde Akp Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, uzmanların üzerinde anlaştığı 8 madde ile birlikte Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun üzerinde mutabık kaldığı madde sayısının 56'ya yükseldiğini beyan etmiş. Şahin, komisyonun bu hafta her gün toplanacağını belirmiş.
(Gazeteler.)


Her nasılsa uzunca süreler parlemento da varlık gösterenlerin içinde bulunan siyasi hacı yatmazlar, her zaman milletin varlığı ve bütünlüğü ve sosyal refahı yerine kendi siyasi ve mali ikballerini korumayı, halkın değil adeta temsil ettikleri imtiyaz sahiplerinin ve bazı odak ve zümrelerin hak ve menfeatlerinin korunmasına endekslenir, çalışmalarını buna göre , parlemento içindeki eforlarını buna göre tanzim ederler. Bunlar için cumhuriyet kurucu iradesinin koyduğu temel devlet niteliklerini, idari yapısını, demokratik parlementer yapısını ve Türk milletinin büyük çoğunluğunun Atatürk'e ve kazandırdıkları hassasiyetlere biğane kalır, yıkmaya çalışır.

Anayasa ile koruma altına alınan değerleri koruma yerine kendi çıkarlarını ve servetlerini korumayı yeğlerler. Şimdi Anayasa komisyonunun özellikle Akp ve Kürtçülerin partisinin mensubu olanlar, Atatürk'ün dile getirdiği gaflet, delalet, ve hıyanet'in daniskası içindeler.

Akp'nin yapmaya çalıştığı gibi Anayasa değişim çalışmaları gaflettir, delalettir hıyanettir.

Anayasa komisyonu ve ortaya koyduğu halkın ve yurtseverlerin gözünden kaçmayan gerçekler, yaptıkları çalışmalar, hem gaflet hem hıyanet dir.

Anayasanın değişmez, değiştirilemez başlangıç giriş bölümü ve 3 temel ilk madde cumhuriyet temel niteliklerinin özeti, taşıyıcı kolonlarıdır. Bu kolonlardan bir veya iki tanesi çekildiğinde tüm sistem ve taşınanların hepsinin çökeceği bilinmeyen bir husus değildir. Ayrıca başlangıç giriş bölümü ile bir çok madde grift haldedir

Mevcut şimdiki parlemento top yekün bir Anayasa değiştirmeye yetkili değildir. Niçin değildir? Çünkü Akp mensubu olan kişilerden kurulu hükümet Akp'nin Anayasa mahkemesi tarafından mahkum edilmesi dolasıyla meşruiyetini yitirmiştir.

Anti demokratik sçim kanunlarının getirdiği ve sağladığı parlementodaki Akp sayı çoğunluğu milli irade değildir millet egemenliğini temsil etmemektedir.

Bazı aklı evveller diyorlar ki, temsilde adalet ama idarede istikrar şimdi Akp hükümeti idaresi ve uygulamaları ile Türkiye'de bir istikrardan söz etmek mümkünmü? Var olan azıcık istikrar ise onlar tarafından berhava edilmiştir.

Anayasa hukukcusu olan değerli ve güzide prof.lar yukarıda ifade ettiklerimin benzerlerini değişik ifadeler ile çeşitli platformlarda dile getirmekteler, bunları söylemekteler.

Kıytırık hukukcu olanlar ve Anayasa yapma komisyonunda görev alanlar ise çok aceleleleri varmış ve arkadan kovalayanlar varmış gibi hemen Anayasa yapalım diyorlar.

Zaten bir çok madde değişmiş varsa kalan bir kaç anti demokratik madde onuda değitirirsin olur biter ama top yekün Anayasa yazamazsın yetkin yoktur. Bir defa yukarıda söylediğim sebeplerden dolayı bu parlemeontada milli iradenin yansıması yoktur.


01.08.2013
Mustafa Akten


__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.