Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.08.13, 13:29   #23
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Recep Tayyip Erdoğan ve Davranışları

Benim dil konusunda getirdiğim eleştiri sadece sunumla alakalı. Yoksa anlatılan gerçekler, yani fikir bazında hiç bir itirazım yok sol düşünceye. En azından % 95 'ine.

Aristo birbirimizi anladığımızı biliyorum ve konuyu uzatmakta ki amacım, belki Alaturka'nın ve onun gibi düşünenlerinde anlamasını sağlamaya çalışmak. Ne kadar becerebiliriz bilmiyorum ama iş zor.

Alaturka'ya cevaben yazdıklarına tamamen katılıyorum. Başarısının sırrı da, onların anlayacağı dil ve üslubu kullanmayı iyi becerdiği tespiti ise zaten konunun başından beri söylemeye çalıştığım.

Bir söz vardı aklımda kaldığı kadarıyla mealen yazmaya çalışayım.

"Zor olan kendini değiştirmeye çalışmaktır, kolay olan ise karşındakini değiştirmeye çalışmak.
Kolay olan da şansın hiç yoktur ama zor olan da en azından bir umut vardır.
Zor olanı dene ve kendini değiştirmeye çalış, bir umudun olsun."

Biz bu dili değiştirmek için çaba harcamak zorundayız. Dilimizi değiştirirsek belki karşımızdaki bazıları da önce dinlemeye başlar, kimbilir belki zamanla da anlar. Proleteryanın yerine benim işçim, benim köylüm demek zorundayız artık. Yola Rusya'dan, Çin'den çıkmayı bırakıp, onların fikirleri ile kendi ülkemizin gerçeklerini şekillendirmeliyiz.

Anlamadığımız bir dil ve üslupla bize sunulanları ancak ve ancak bir militan gibi algılayıp, sıkça dilimizde tam anlamını bilmediğimiz kelimelerle cümleler kurup, sloganlar atıp bunu karşımızdakinin anlamasını bekliyoruz.

Belki anlatmak istediğim ile ilgili daha fazla detay alttaki alıntının geçtiği yazıda vardır.

Konuyu uzatarak çevreye verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilemiyorum.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster

.......

O kuşak, daha doğrusu ölümlere gönderilen, sağcısı, solcusu, akıncısının oluşturduğu o topluluk Devrimleri, milliyetçiliği, dini öyle fikir kulüplerinde, üniversitelerdeki fikir tartışmalarında öğrenipte dalmadı bu kavgaya.

En basitinden devrim yapmaya kalkan devrimci gençlerin çoğu bir deve tarafından ezilen pireyi görünce devenin karşısına dikilebilecek bit duygularıyla hareket ediyordu. Sonra bu duygular "14 Martta faşistlere kan kusturacağız" sloganlarına yerini bıraktı.
"El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu değirmen taşı sanırmış" kıvamındaydık ve bu gazcıların verdiği "Muhtaç olduğunuz kudret tarih sahnesinde ki haklılığınızdan kaynaklanıyor" katkı maddesiyle ölümlere koşmayı gerektirecek kadar inandırıcı geliyordu o nesile...

Marksın Kapitalini okuduk hepimiz. Onlarda bizde. Bize anlatılanlar sayesinde kitaba giriş yaptık ve çıkışta anlamadığımızı söyleyemediğimiz için anlayanların anlattıklarına inandık.

Oysa paranın sirkülasyonunu anlatan
................

Alıntının devamı için Tıklayınız

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.