Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.08.13, 13:44   #6
Sagay88
Üye

Sagay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2
Ettiği Teşekkür: 104
Aldığı Teşekkür: 232
Rep Derecesi : Sagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: 15 bin Yıllık Türk Yurdu ve Türk Kimdir..

Gazi Paşa'nın Türk tarifini ve oradaki Türklerin en az 7000 yıldır Anadolu'da yaşadıklarını söylediğini hatırlayınız. Bu ayrıntıya dikkatinizi çekmiştim.

Esasen Türklük bir ırk değildir. Bu manadaki bir Türkçülük anlamını kaybetmiş sayılır. Türklük ifadesinin anlamını kamil insanla veya insanlıkla paralele düşünürsek biraz daha iyi kavrayabiliriz.

Gazi Paşa'nın çocukluğu ile ilgili anlatılan bir hikaye vardır. Bir zamanlar ilkokul kitaplarında yazardı! Çocukken gittiği okuldaki hocasının adı Mustafa. Bir gün öğrenci Mustafa'ya der ki "Senin adın Mustafa, benim adım da Mustafa. İkimizin adı karışıyor. Bundan sonra senin adın Mustafa Kemal olsun demiş." Şimdi eğer bu hikayeyi öğrenir de "ya hu hoca Mustafa ile öğrenci Mustafa'nın adı niye karışsın, ne alaka?" demez, hikayeyi sorgulamazsanız (ki o zamanlar kişiler baba adları veya aile adlarıyla ayrılıyordu) oradaki ince göndermeyi ve hakikati de anlayamazsınız. Aslında hocası demiş ki "Ben Mustafa'yım, sen de Mustafa'sın. Sen Mustafa'nın Kemali olasın." demiş. Şimdi hikayeyi bir daha düşününüz. Gazi Paşanın tek varlığım Türklüğümdür mealindeki sözünü de unutmayınız. Bu sözün aslı forumda bir yerde yazıyor. Şimdilik bu kadar olsun, çünkü bu hikaye burada bitmez... Sevgiyle.

Sayın Mustafa Akten mesaj yazarak bu konuyu görebilmemi sağlamış oldu teşekkürler.