Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.08.13, 17:39   #4
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1161
Mesajlar: 12,118
Ettiği Teşekkür: 50864
Aldığı Teşekkür: 44265
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Can Dündar Nasıl Kovulduğunu Anlattı!

Bu AKP' nin toplum ile ''temas'' kurabilecek, toplumu yönlendirme yeteneğine sahip entellektüel ve birikimli bir alt yapısı da, doğal olarak kadrosu da yoktu.

İşte o AKP' nin köylü kurnazlığıdır ki ''ileri demokrasi'' masalları anlatıp, bunu AB üyeliği ve Kopenhag kriterlerinin kabulü ile cilalayarak memlekette ne kadar liboş varsa, peşine katıverdi bu AKP.

Ben bile yıllar önceden biliyordum bunların sonuna kadar kullanılıp, sonra hepsinin sepetleneceğini... Muhalif medyada da defalarca yazıldı zaten bunlar ve bu liboş tayfası uyarıldı...

Ama o birikim ve entellektüel donanımlarına rağmen kimleri saflığından, kimileri de hayatta görmeyecekleri paralarla karşılaşınca kulaklarını kendilerine yapılan uyarılara tıkadılar.

AKP' nin siyasi ve sosyal felsefesine en uygun düşen yazar tipi normalde Akit yazarlarıdır. Ancak AKP' nin Akit ''ekolünden'' gelen yazarlarla toplumun en geniş kesimlerine bu denli derinlemesine bir yayılma göstermesi mümkün değildi. Bu liboş tayfası, daha AKP' nin kurulma döneminden başlayarak aslında AKP' ye oy vermeyecek geniş bir kitleyi AKP' nin kuyruğuna bağladılar.

Ancak AKP' yi normal şartlarda ulaşamayacakları kitlelere ulaştıran bu liboş yazar tayfasının medyadan AKP eliyle tasfiyesi, AKP' nin onlar sayesinde elde ettiği kitlenin de doğal olarak zamanla AKP' den kopmasına yol açacak, AKP' nin savunusu da yine doğal olarak Akit tarzı yazarlara bırakılarak AKP süreç içinde gerçek toplumsal tabanına oturacaktır. Bunun anlamı AKP' nin giderek küçülmesidir.

Aslında AKP panik halinde bindiği dalları keserek, o tam gerici ve asıl kemik tabanının üzerine tepetaklak düşmektedir. İyi bir gelişmedir bu. AKP' yi hak etmediği kadar geniş bir taban üzerine oturtan bu liboş yazarlara da ''geçmiş olsun'' diyorum... Neyse AKP sonuç itibarıyle gerileme devrine girmiştir ve çok sarsıntılı bir çöküş devrini yaşaması kaçınılmazdır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.