Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.08.13, 23:56   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Milleti ve Başbakanı

MİLLETİ VE BAŞBAKANI


Eğer bir millet iktidarda bulunan kişilerin şereften, onurdan, ahlaktan yoksun davranışlarını, hırsızlığını yalnızca kendi siyasi görüşünden olduğu için görmezden geliyorsa, o millet erdemini yitirmiştir. Erdemini yitiren millet bir gün vatanını yitirir.
Niccole Machiavelli


Elhak ne kadar doğru söylenmiş ve arkasında durulması gereken yerinde bir söz! Acaba sadece vatanlarınımı yitirmiş olurlar yoksa, daha başka insani erdemlerin sayıldığı, insanda bulunması gereken niteliklerin tümünüde mi yitirmiş olurlar?


Milletler şanları ve şerefleri ile, atalarının kendilerine devrettiği milli ve manevi değerlerle övünür onları yaşatmaya gelecek kuşaklara tertemiz devretmeye çalışırlar. Şimdi bakalım 11 yıldan beri bu ülkede iktidar olduğunu söyleyen, iktidarlarının muhafazası için kendilerine muhalif olanlara yapmadığını bırakmayan, soygun ve talan ve rant dediğinizde cümlesini bünyesinde barındıran bir hükümet! Ve onun başbakanı! İpliği pazara çıkartılmış bir hükümet ve onun tüm açmazlarını gördüğü duyduğu halde ona oydaş olmuş bir millet!


Bu millet içinden çok mübarek bir insansınız sayın başbakan diyecek kadar kendinden geçmiş ululayıcılarmı dersiniz, arkasının kılı olmaya razı olanımı dersiniz, yevmiye 35 TL ye çığırtkanlık yapıp meydanlarda Türkiye seninle gurur duyuyor diyenimi ararsınız, tüp kuyrukları, ilaç kuyrukları, devri saltanatlarında sona erdi diyenimi ararsınız onun için milletim milletim der ama bir türlü Türk milleti diyemeyen bir başbakan! İşte bu millet tarafından bile bile yaratılmıştır.Öyle ki, Müslüman geçinen, sık sık Atatürk dönemini ve cumhuriyeti dinsizlikle suçlayan bir insan, idarede ve uygulamada en az Hz. Ömer kadar adil, Hz.Ebubekir kadar cömert olması gerekirken Tanrı adeta bu lütfu ona vermemiş gibi, Kenz yapmış, Gemicikler almış, sahip olduğu servetin yasal yollardan bir türlü hesabını vermemiş, infak yapmayarak tabir caiz ise çöpten hayat bulmaya çalışanlara, yoksullara dağıtmamış, ama kamu malı ve paraları ile kutsal Ramazan ayında lüks ve ihtişam içinde yakınlara, oydaşlara, kendi zenginlerine iftar sofraları düzenlemiştir.


Hazret başbakan Mısır'da insanların ölmesinden pek üzüntü duymuş, Suriye'de kelle kesen Allah'u Akbarcıları görmezden gelmiş, Irakta 1.5 milyon insanın öldürülmesine yardımcı olmuş, binlerce Iraklı kadının ırzına geçilmiş olmasını görmezden gelmiş sanki bunlar Müslüman değilmiş gibi, bunları yapan ABD ordusuna sağ salim ülkelerine dönmeleri için dua etmiştir.


İşte Türkiye'de toplumsal yanılgı bu başbakanı siyaseten iktidar yapmış ve halen oydaşları olanlar destek vermeye devam etmektedirler.


Körü körüne oydaşlığı sürdüren Akp başbakanının oydaşları görmüyorlar ki; Harun gibi geldi, Karun gibi çöktü, Allah dedi, keseyi doldurdu, Kelime-i Şahadet getirip, müteahhitliğe terfi etti.
Eskiden “İman Ya Rabbi”diyorlardı, ne olduysa şimdi; “İmar Ya Rabbi” demeye başladılar,


Türkiye'yi yandaşlara rant alanı haline getirdiler.
"SÖYLE BU GÜN KAÇ KOMŞUNU İHBAR ETTİN DİYECEK KADAR" Artık Hitler vari jurnalciliği Türkiye hayatına getirmeye çalışarak ülke insanlarını din, mezhep, ırk bağlamında böldüğü yetmiyormuş gibi, şimdide konu komşuyu bir birine kırdıracak bir sistemi köşe başlarına koymaya çalışacaklar.


03.08.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.