Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.08.13, 12:04   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5418
Mesajlar: 24,445
Ettiği Teşekkür: 97377
Aldığı Teşekkür: 135784
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart "Kendisine Oy Vermeyen Her Vatandaşın Peşine Bir Polis Takacak"


"Kendisine oy vermeyen her vatandaşın peşine bir polis takacak"

Gazeteci Uğur Dündar, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel , CHP eski Milletvekili, Aliağa’nın eski Belediye Başkanı Hakkı Ülkü Dikili Belediyesi’nin organize ettiği söyleşide bir araya geldi. Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, Dikili Belediye Başkan Vekili Yusuf Altıparmak, CHP Dikili İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şener, Kent Konseyi Başkanı Meclis Üyesi Erdoğan Doğan ve Jeotermal A.Ş Başkanı Meclis Üyesi Hüseyin Çelik söyleşi öncesinde sahneye “Ali İsmail Korkmaz, Medeni Yıldırım, Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük ve Mehmet Ayvalıtaş ölümsüzdür” pankartlarıyla çıktılar.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel; Türkiye’de kardeş kavgası yaratmak isteyenler ve Türkiye’yi bölmek isteyenler olduğunu belirterek “İnsanları ötekileştirerek, bir başkasının yaşam biçimine müdahalede bulunarak, onu dışlayarak ötekileştirerek ve karşıt kamplar yaratarak yaşatmaya çalışanlar aslında sadece ve sadece kendi çıkarlarının, kendi siyasal geleceklerini düşünüyorlar. Türkiye’de bir arada kardeşçe yaşayan insanları parçalayarak bir parçasında -ki büyük parça olarak görüyorlar- kendi koltuklarını korumalarının sevdası içindeler” dedi.

KADINLARI HAPSETMEK İSTİYORLAR

Türkiye’de kadınları toplumda geriye itmek isteyen anlayışın yerleştirilmeye çalışıldığını vurgulayan Sertel; “Kadınları hapsetmek istiyorlar. Önce iş alanlarında hapsetmek istiyorlar. Sonra hamileliği gerekçe gösteriyor, doğumu gerekçe gösteriyor. Her haliyle kadını toplumda geriye itmek isteyen anlayışı yerleştirmeye çalışıyor. Cumhuriyetin kadınları bunlara asla müsaade etmeyecektir. Son 7 yıla baktığımızda kadına artan şiddet yüzde bin 400 oranında arttı” ifadelerini kullandı.

5 AĞUSTOS’TA SİLİVRİ’YE

Atilla Sertel; “5 Ağustos’ta Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Mehmet Haberal ve oradaki tüm gazeteci arkadaşlarımız için Silivri’ye birlikte gidelim. Orayı özgürleştirelim. Eğer halk varsa adalet var. Adalet halkın, mülükn temelidir. Sizinle gelecek özgürlükler. Siz varsanız özgürlük gelecek.”dedi.

BUNUN ADI FAŞİZMDİR

Gazeteci Uğur Dündar, “eskiden basın hürdür sansür edilemez denirdi, ama artık basın hür değildir sansür edilebilir diyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Ne yazık ki medyanın tüm çalışanları da bu sansürden hele ki en berbat, en kötüsü olan otosansürü beyinlerine yerleştirmiş, içselleştirmiş durumdalar. Birçok arkadaşımız kıyıma uğradı. İşten atıldılar, kapı önüne kondular. Neymiş, Gezi Parkı eylemleri sırasında bazı tweetler atmışlar özel yaşamlarında işlerinden ayrıldıkları saatlerde attıkları tweetler nedeniyle bu meslektaşlarımızın ilerine son verildi. Elinden gelse kendisine oy vermeyen her vatandaşın peşine bir polis takacak. Ama dış dünyayı da eleştiriyor. Almanya Başbakanı Merkel’i, uluslararası yayın kuruluşlarını eleştiriyor. Ama istiyor ki hiç kimse onu eleştirmesin. Bunun adı faşizmdir, bunun adı demokrasi değildir. Büyük Önder Atatürk öylesine güzel görmüş ki geleceği, Cumhuriyeti yıkılmaz iki temel üzerine oturtmuş. Biri laiklik, diğeri gençlik”.

DÜNDAR, GEZİ PARKI EYLEMLERİNE KATILAN GENÇLERİN AİLELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Dündar; Gezi Parkı eylemleri sırasında dünya mizah şaheserleri arasında yer alacak sloganları, pankartlara yazılan yaratıcılık taşıyan sloganları yazanları, mikrofon uzatıldığında birkaç yabancı dili anadili gibi konuşabilen gençlerin ailelerini kutladı.

Odatv.com

__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.