Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.08.13, 12:07   #4
Evrim
Tam Üye

Evrim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Konular: 31
Mesajlar: 400
Ettiği Teşekkür: 558
Aldığı Teşekkür: 2020
Rep Derecesi : Evrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Kürtler Katlediliyor, AKP ve Barzani Sessiz.

Bir katliam daha.. İşte sessizliklerin sonucunu, görmezden gelmenin sonucunu, bi fikrimiz varsa bile korkuyor olmamızın sonucunu birilerinin ölümlerini okuyarak ve izleyerek yaşıyoruz.. Bi savaş yok orda bi katliam var.. Ben nerede bi insan öldürülse sadece onun tadını tadanların, onun kokusunu içine çekenlerin, onu dünyaya getirenin, ona emek verenin dünyasını az buçuk aklımla düşünüp acaba diyorum kardeşim, acaba annem, acaba sevgilim ve belki sonrasında çocuklarım bu durumu yaşayabilirmi.. Elbette yaşayabilir.. Bu yüzden biraz çığlık gerekli, büyükbaşlar hiçbir zaman ölümü ve zulümü durdurmadılar, durdurmayacaklarda.. Biz artık onlardan birşey beklememeyi öğrendik.. İçler acısı..

Peki nerde şimdi bu PKK, niye çıkmıyor inlerinden nerde BDP nerde bunların Kürt desteği nerde bunların önce Kürt kardeşliği..Roboski de yapılan katliam da karşıda çatışmalarına neden olan kimse olmayınca, sadece o öldürülen arkadaşların cenazelerini sov yapmak için bayraklarına sarıp getirip o insanların aillerinin iyi niyetlerini kullanıyorlardı, şimdi karşıda eli silahlı, eli bıçaklı insanlar olunca ne oldu, kardeşliğinizmi bitti.. Bu yüzden korkak olduklarını bir kez daha yazayım..

Kürtlerin bir ırk olduğunu düşünmüyorum, göçebe hayatında bunun zamanla büyüdüğünü düşünüyorum aynı zamanda bir Kürt torunuyum ama ne olursa olsun ben büyük dedelerimin kentleşmesini sağlayan, onlarla tek coğrafyada bulunmayı kabul eden, savaşlarında komutanlık dahi yapmalarını sağlayan, sonrasında toprak vererek tamamen yerleşmelerini sağlayan, bu Devlet'in insanlarını seviyorum, evet biraradalık, evet bir çok kültür, evet bir çok mezhep barınıyor ama en güzelide artık birlikte oluyor olmamız en güzelide kim hangi dili konuşuyor olursa olsun tepkide aynı çığlığı atıyor olmamız, Alfabe devrimi de bu yüzden değilmidir zaten.Tek dil..

Her dilde zulme karşı çıkmalıyız..
__________________
Cehennem Yürekli..Ölüler adına
Bizim ölülerimiz adına
Bir ceza istiyorum
Vatana kan sıçratanlara
Bir ceza istiyorum
Bu ateşemri veren cellatlar için
Bir ceza istiyorum
Bu suçla
İktidara gelen hain için
Bir ceza istiyorum.

Pablo Neruda
Evrim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Evrim'in Mesajına Teşekkür Etti.