Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.08.13, 15:37   #7
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33082
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Kürtler Katlediliyor, AKP ve Barzani Sessiz.Demokratik Özgür Kadın Hareketi tarafından organize edilen Suriye Kürdistanı'na yardım kamyonları sınırda durduruldu.

Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) öncülüğünde organize edilen, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Aysel Tuğluk'un da aralarında olduğu bir insani yardım grubu, 12 kamyon insani yardım malzemesi ile Mardin Kızıltepe Şenyurt sınır kapısında dünden beri bekletiliyor.

Yardım malzemelerin kontrolden geçirildikten sonra geçişlerine izin verileceğinin söylenmesine rağmen, herhangi bir gelişme yaşanmadı.. Zılgıt, alkış ve sloganlarla durumu protesto eden kitle, yardım kamyonunun geçişine izin verilinceye kadar sınır kapısında bekleyişe geçti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Aysel Tuğluk şunları söyledi:

"Kapıların kapalı olması nedeniyle ihtiyaçları karşılayamama söz konusu. Rojavada, yaralanan veya hastaların tedavisi ile ilgili çok ciddi sorunlar yaşanıyor. Özellikle kadın belediye başkanları olarak seçilmişler bu dayanışmayı göstermek için temel ihtiyaç malzemeleri, çocuk bezi, tıbbı ilaç ve kuru gıdadan oluşan 12 kamyon ile sınıra geldik. Yetkililer ile görüşmeler yaptık. Valilik ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile görüştük. Bize en son verilen bilgi bu malzemelerin kontrolden geçtikten sonra geçişlerine izin verileceğiydi. Ancak bu ifadeden sonra bir gelişme yaşanmamış durumda. Rojava'da çok ciddi sıkıntılar yaşanırken buradan yardımların ulaştırılmasına bürokratik nedenlerden dolayı izin verilmiyor. Devletin ciddiyetsiz yaklaşımı var.12 kamyon ihtiyaç malzemesi, tamamen çocukların, kadınların acil ihtiyaçlarıdır.

Rojava'daki halkımızın mücadelesi bizim mücadelemizdir. Biz onları asla yalnız bırakamayız. Onlarla ne pahasına olursa olsun her koşulda dayanışma içinde olacağız. Rojava'daki halkımızın bu direngen direnişine yeterince sahip çıkamamanın burukluğu içerisindeyiz. Biz bunu telafi etmek istiyoruz. Biz özeleştiri de vermek istiyoruz. Halkımıza karşı bu engeller artık kalkmak durumunda. Sınır kapısında yardımlar geçinceye kadar biz burada kalmaya devam edeceğiz. Tahammülün sınırına geldik. Bu kapılar açılmak durumundadır. Bu yapay sınırlar kaldırılmak durumdadır. İnsani yardım çerçevesinde hiçbir engel kalmamalıdır. Bu eksende tüm halkımızın duyarlı olmasını yardımlarını esirgememesini istiyoruz. Çünkü orada bu insani yardımlara ihtiyaç var ve bu çerçevede sorumlu davranmak durumundayız. Devletin bu engellerini aşmak durumundayız. Halkımız ve kamuoyu duyarlı olmalı, bu kapıların açılması konusunda herkesin çaba içinde olması lazım.”(Birgün)
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.