Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.08.13, 12:50   #12
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,530
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33076
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Ergenekon Davası ve Gelişmeler (Güncel)

Güncelleme 12:32

Mustafa Balbay'la Mustafa Mutlu arasında yaşanan diyalog:
Mustafa Mutlu “Tarlalar gelincik gibi. Herkes sizinle.”
Balbay; “bu buluşmamızı engellemeye çalıştılar ama başaramadılar. Gazeteci arkadaşlar adıyla tam ters siyasetin parçası halinde izin vermişti. AİHM, Anayasa mahkemesi şu anda birlikte hukuku katlediyor. Ancak bizimle beraber halkı da hukuku da kurtaracağız. Dileğimiz halkın adalete sahip çıkmasıdır. Bugün verilecek hüküm mahkemenin kendi hükmüdür. Hiçbir hükmü yoktur. Buraya sizinle konuşmak için geldik. Hükmü merak etmiyoruz. Artık gelecek bizim. Karardan sonra görüşemeyebiliriz. Hepinize hepimiz adına teşekkürler.

CHP milletvekili Ali Özgündüz, Balbay'a bağırarak; “55 CHP milletvekiliyle buradayız sizinle birlikte 57”
Sanık İbrahim Özcan milletvekillerine şöyle bağırdı. "Bizi pazarlık konusu yaparsanız düşkün olursunuz, düşkün olmayın . Biz cezaya razıyız. AKP diktatörlüğü bu salonda yıkıldı."

Güncelleme 12:28
Avukat Kazım Yiğit Akalın:Meslek onurumuza karşı yapılan muameleyi kabul etmediğimizden, Mustafa Balbay'in avukatları ile birlikte duruşmaya girmedik.

Güncelleme 12:24
Her duruşmayı kaçırmadan takip eden Cumhuriyet Gazetesi yazarı Meriç Velidedeoğlu ilk kez duruşma salonuna alınmayanlar arasında.

Güncelleme 12:22
Tuncay Özkan'ın 19 yaşındaki kızı Nazlı Özkan, mahkemeye girmesin diye başında silahlı jandarma bekletiliyor!

Güncelleme 12:21
Hasan Atilla Uğur sanık bölümünde Türk Bayrağı açtı; salonda "Her Yer Silivri Her Yer Taarruz" sloganları atılıyor!

Güncelleme 12:19
Babası ve ağabeyi tutuklu bulunan Can Perinçek salondan çıkarıldı.

Güncelleme 12:17
Ayşenur Arslan telefon için dışarı çıktı, gözleri dolu dolu.

Güncelleme 12:15
Danıştay Katili Alparslan Arslan jandarma tarafından zorla duruşmaya getirildi. Arslan bağırmak isterken jandarma ağzına bez sokarak susturdu.

Güncelleme 12:07
Mustafa Balbay basın ve milletvekillerine dönerek “ biz burada hukuku halkla arayacağız dedik ancak bugün bu davayı halktan kopardılar buna izin vermeyeceğiz kendimizi halkın adaletine teslim ediyoruz herkes hazırlansın sıcak bir sonbahar geliyor. Bu dava gerçekten bitmiştir. Her şey ortaya çıktı ve çöktü. Bunu gizlemek istiyorlar buna izin vermeyeceğiz.” dedi. Bu sözler üzerine Balbay'ın eşi Gülşah Balbay "Karar ne olursa olsun seninleyim" dedi. Gülşah Balbay'a işimi yapıyorum diyerek müdahale eden astsubaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan "işini yapmıyorsun intikam peşindesin" diye bağırdı.

Güncelleme 12:02
Sanıklar "her yer Silivri her yer direniş" sloganları attılar. Duruşma salonunda jandarma iki katına çıkarıldı. Kalkanlı jandarmalar duruşma salonunda. Sanık Osman Yıldırım'ın etrafında jandarma koruma kalkanı oluşturdu.

Güncelleme 11:59
Tuncay Özkan da duruşma salonuna gelen sanıklar arasında.

Güncelleme 11:57
Tutuklu sanıklar duruşma salonuna gelirken "faşizme karşı omuz omuza, Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı attılar.

Güncelleme 11:55
Jandarmanın avukatların önünde barikat kurması üzerine Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Av. Ali Dizdar “Bize suçlu muamelesi yapamazsınız. Karşımızda duracaksanız sandalye getirip oturun” dedi. Durumu protesto eden Av. Celal Ülgen avukatlar için getirilen masanın üstüne çıkarak dimdik ayakta durdu.

Güncelleme 11:50
Teğmen Mehmet Ali Çelebi, davayı izlemeye gelen yakınları içeri alınmadığı için durumu protesto etti ve duruşmaya katılmadı.

Güncelleme 11:26

Avukatların aranması sırasında neler yaşandı. İşte o fotoğraflar:


Güncelleme 11:22
Tuncay Özkan'ın kızı Nazlıcan Özkan salona alınmıyor. CHP'li Melda Onur müdahale etti. Ancak içeri alınmıyor...

Güncelleme 11:03
Mahkeme Başkanı avukatların ayakkabılarını neden çıkararak arama yapıldığını açıkladı. Dışarıda duvarları yıkacağız diyorlar o yüzden ayakkabılarını çıkardık.

Güncelleme 11:01
Mahkeme Başkanı Yunanistan'da yapılan DHKP-C operasyonu kapsamında yakalanan silahların Ergenekon duruşmasıyla ilgili olduğunu söyledi.
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.