Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.08.13, 21:51   #50
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Ergenekon Davası ve Gelişmeler (Güncel)Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: Bu yargı kararına hepimiz uymak mecburiyetindeyiz. Şu anda kesinleşmiş bir hüküm yok, ancak önemli bir aşamadayız

Bakanlar kurulu toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Bu konuda hükümetimizin bir görüşü olamaz. Adalet Bakanımız konuyla ilgili bilgi verdiler. Türkiye için önemli bir dava. Ergenekon terör örgütü iddiasıyla açılan bir dava.

İçerisinde asker kişiler var, rektörler, seçilmiş milletvekilleri, gazeteciler var. Beraat edenler oldu,ceza görenler oldu. Herkese geçmiş olsun.Bu karar bir yargı kararı. Ve yargıda anayasamızın 3 erkten birisi olan bağımsız yargı kararı. Mahkeme, bugün verdiği kararla dosyayı kapatmış oldu."

Bazı kararların bazı kişiler için çok fazla olduğu söylenebilir şüphesiz. Yakıştırılanlar vardır, yakıştırılamayanlar vardır. Kararların pek çoğunda tek suç yok. Kararı beğenmek ya da beğenmemek noktasında değiliz, bir yargı kararıdır. Bu yargı kararına hepimiz uymak mecburiyetindeyiz. Şu anda kesinleşmiş bir hüküm yok, ancak önemli bir aşamadayız.

Türkiye son yıllarda böylesi bir davayla karşılaşmamıştı. Biz kimsenin mahkum olmasından, tutuklanmasından, şahsen sevinen, el çırpan insanlar değiliz. Ama bir yargı kararı var ve herkes buna saygı göstermek zorundadır"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Mahkemenin kararı gayrimeşrudur" sözü üzerine:

"Gayrimeşru' sözü maksadını aşan bir söz. Siyasetçiye yakışmaz. CHP'den pek çok milletvekilin mahkeme basmaya varıncaya kadar uzanan eylemlerini biliyoruz. Hiç bir siyasetçi, mahkemeleri böylesine ağır bir suçla suçlayamaz"

Başbakan Erdoğan'ın 'İlker Başbuğ'a terör örgütü mensubu diyenleri tarih affetmez' sözü üzerine:

"Şimdi bu çok açık, birlikte çalıştığı Genelkurmay Başkanı için üzüntü dolu ifadelerini biliyorum. Görülüyor ki yargı bizim sözlerimize bağlı değil. bizim sözlerimiz, yargıya teşkil edecek sözler değildir."

Silivri'deki gösteriler hakkındaki soru üzerine:

"Bağıra bağıra gelen şey özel bilgi sayılmaz. 'Taaruz vakti' diye gazetelere başlıklar atılması bağıra bağıra gelen şeylerdir. Son günlerda DHKP-C örgüt üyelerinin yakalanması, güvenlik güçlerimizin başarısıdır. Yasa dışı örgütlerin yakıp yıkmasına hiçbir zaman izin verilmeyecektir. Tahribata yönelmek, yaralanmalara yol açmak, elbette karşı olduğumuz budur. 'Silivri'yi işgal et' dedikten sonra ne yapılacağı belliydi. Güvenlik güçleri görevlerini lâyikiyle yapacak durumdadırlar."(T24)

__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.