Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.08.13, 11:02   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Tarih Ne Zaman Tekerrür Eder

TARİH NE ZAMAN TEKERRÜR EDER

Bazen öyle oluyor ki bazı konuları hakikaten çok çarpıttıklarından veya uzun cümleler içinde esas konu kaybolduğundan, anlayışıma görede, temel meseleye yaklaşımdan uzaklaşılıyor gibi geliyor bana.

Şu hususu bir kez daha vurgulayarak, yine hepimizin bildiği bir hususu yinelemek isterim. Demokrasi ruhunda militarizme ve darbelere yer yoktur anladık amenna.

Dikkat buyurursanız ülkenizde bir tane TSK var. Temelde ve özde kurtuluş savaşı onunla yapılmış, milisler olabildiğince top yekün kadın, kız, kızan, erkek fidan demeden bu ordunun yanında ve safında olmuş ve cumhuriyetin bi zatihi kurucusu arasında kabul görmektedir.

Kurulan cumhuriyetin ilkeleri vardır. İlkelerin korunması Atatürk'ün askeriyiz diyen cumhuriyet kurucu ortaklarından TSK'ya görev olarak verilmiş, askeri okullarda bunlar ders olarak okutulmuş, yetişen subaylar bu minval üzere görev yapmıştır.

Cumhuriyet kazanımları ve demokrasi nimetlerini kullanarak siyaseten iktidar olanlar, irticanın askeri ise, ülke idare ederken gaflet delalet ve hatta hıyanet içinde ise, cumhuriyetin ve onun getirdiği ilkelerin düşmanı ve bu ilkeleri savunanları ötekileştiriyor ve milletden saymıyorsa, demokratik haklarını kullanarak yapılan yanlış idareyi ve uygulamalarını protesto etmeye kalkanları, çapulcu, ne idüğü belirsiz kendini ve haddini bilmez olarak nitelendiriyorsa, bu gün darbe yapmaya kalkıştılar diyerek 400 civarında asker, sivil seçkin yurtsever insanları zindanlarda çürütmeye kalkıyorlarsa, ben asıl zamanında ve gününde Gençliğe Hitabeden, Bursa Nutkundan, Atatürk'ün yüzlerce yerdeki konuşma metinlerindeki pekiştirmelerden görev alarak harekete geçmeyenleri suçlamak isterim.

Cumhuriyeti korumak ve kollamakla görevli olanlar, irticanın geldiğini, odaklaşarak partiler içine, devlet katmanları içine sızdığını, din eksenli bir devlet kurmanın hayali içinde olanların uygulamalarını gördükleri halde zamanında tavır koymayanlar, geldiğimiz 11 yılın sonunda üzülerek ifade etmek gerekirse ülkeye çok şey kaybettirmiş oldular.


Tek cümle sön söz:

Türkiye cumhuriyeti devleti içinde ona vatandaş olanlar, bu vatandaşlara cumhuriyet nimetlelerinden yararlanarak idareci olanlar, idareleri ve uygulamaları ile darbelere davetiye çıkarmazlar.

Bilerek veya bilmeyerek darbeye davetiye çıkaranlar, tarihten ders almazsa önünde sonunda tarihin tekerrür edeceğini bilmelidirler.


13.08.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.