Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.08.13, 08:54   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 7,734
Ettiği Teşekkür: 20106
Aldığı Teşekkür: 34600
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Kararlar "Yok hükmünde" mi? | Tokmak

Dünyada “Dreyfus Davası”ndan sonra, hiçbir dava hakkında “Ergenekon Davası” kadar negatif yorumlar yapılmamıştır.
Dreyfus Davası,
Fransızları utandıran bir davadır ve hukuk skandalıdır.

1894
yılında Fransa’da, Yüzbaşı Alfred Dreyfus, haksız yere casuslukla suçlanarak ağır hapse mahkûm edilip, en korkunç suçluların kapatıldığı Şeytan Adası’na gönderilmişti. 12 yıl sonra zavallı yüzbaşının suçsuz olduğu anlaşılmış ve 1906 yılında yeniden yargılanarak beraat ettirilmiş, yıllar önce sökülen nişanları da törenle tekrar takılmıştı.

Ergenekon
davası da “Yüzbaşı Dreyfus Davası”na benzetiliyor ve Ergenekon kararlarının “Yok hükmünde olduğu” iddia ediliyor. Neden?
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu “Oy verme yetkisinde olmayanın masada söz söyleme yetkisi de olamaz. Oysa, davanın yedek hâkimleri de oturup karar tartışmalarına katılmışlar. Bu kesinlikle yasaya aykırıdır” derken, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal “Karar günü kürsüde 6 hâkim vardı. Yani bu bile kanuna aykırılığı gösteriyor” diyor.

Önemli hukukçulardan olan İstanbul Barosu eski Başkanı Turgut Kazan da “Yasal görev ve yetkisi bulunmayan yargıçların katılımı ve katkısıyla alınan karar nedeniyle hüküm hukuken doğmamıştır” görüşünde…

Ergenekon Davası
’nın yapısıyla, kararlarıyla, üzerinde çıkan tartışmalarla, dünya hukuk tarihine “Dreyfus Davası” gibi “Olumsuzluk örneği” olarak geçeceği belirtiliyor.

Sözcü
__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla