Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.08.13, 13:29   #13
Cagliostro
2023 - İlk Yolculuk

Cagliostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 34
Ettiği Teşekkür: 595
Aldığı Teşekkür: 3077
Rep Derecesi : Cagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ciddi Bir İmam Hatip Talebi Var

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi M_KemalinKızı Mesajı göster
Şimdi bütün arkadaşlarımın yorumlarını okuyorum iyi güzel de Cagliostro senin bu yorumun biraz garip geldi bana sırf buna yüklüyormuş gibi konuşman açıkçası beni de biraz üzdü.. Çünkü ben sünniyim ne oruç tutarım ne namaz kılarım benim için de din dersinin hiç bir anlamı yok onlara da oy vermiyorum ve onlar ben sünni olduğum halde beni yine de halktan saymayıp her istemediğim şeyi yapıyorlar.. Eşim alevi ve o da imam hatip okullarını sadece bunların altyapılarını oluşturan kesimleri yetiştirmek için açtıklarını söyleyen, küçükken kuran kursuna bile gitmiş bir insan.. Yani tamam bu konuda hassas olabilirsin ama biraz daha geniş açılı düşünmeni öneririm sana.. Çünkü bunun bahsi daha önceden de geçti onların da için de aleviler var.. Kalkıp sen bunu bu şekilde lanse ettiğin zaman bizim tarafımız tamamen alevi gibisinden bir düşünce ortaya atılmaya çalışılıyor.. Kaldı ki benim şu dünyada en son önem verdiğim şeydir kim sünni kim alevi kim Hristiyan banane arkadaş adam ol da ne olursan ol, ama sen yeter ki artık bunun üzerinde çok durma.. Yoksa kendi tarafında olanları da karşına almaya başlarsın benden sana bir dost tavsiyesi..
Ülkeyi kutuplara bölen iktidardır, benim kız arkadaşım da sünli söylemiştim hatırlarsın. Benim onları ötekileştirme derdim yok, bunu yapan boşbakan. Alevilerin de istekleri var onlar halk değil mi ? Bu yapılan ayrımcılık değil midir..? İmam hatip okulları kurulsun diye alevi kesimin talebi olduğunu sanmıyorum kalkıp halkın isteği var derlerse o zaman alevileri dışlamış olurlar..