Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.08.13, 12:22   #5
Sagay88
Üye

Sagay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2
Ettiği Teşekkür: 104
Aldığı Teşekkür: 232
Rep Derecesi : Sagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Dünya Askerlik Tarihinin En Kahraman Birliği | 57. Alay

Dunya tarihinde askerlerine olmeyi emreden bir komutan yoktur.
Gelmemistir ve gelmeyecektir. Bu nasil bir ruhtur, bu nasil bir inanctir?
Dunya tarihinde aldigi sehadet emrini boylesine dusunmeden, severek, inancla
kosa kosa yerine getiren bir asker de yoktur! Bu nasil bir askerdir?
Lutfen bu hakikat uzerinde cok iyi dusunelim.
Ruhlari sad olsun.

Simdi bu sozlerimi klasik ve bayat bir kahramanlik soylemi olarak gorenler vardir.
Hatta bu anlatilanlari ve daha bircok hakikati uydurma tarih, masal zannedenler de vardir. O halde acikca ifade edelim ki kurtulus savasinda cepheden kacan onlarca yuzlerce zayif karakterli, inancsiz hain de olmustur. Birakin cepheye kadar gidip kacmayi daha Milli Mucadele'nin basinda ihanet edenler vardir. Ancak sonuca baktiginizda kazananlar hakka inanan ve hakli davasi ugruna savasan bir kac elin parmaklari sayisinca komutan, bir avuc asker, cocuk, yasli ve kadin olmustur.
57. Alaylar kazanmistir.
Gonlu kararmis, gozune perde inmisler bunu da inkar mi edecekler?

Dunya tarihinde zulmedenin hukmu daima belirli bir vakit icin surmustur. Zulum uc sekilde sona erer. Ya zulme ugrayanlar isyan eder ve zafer kazanir. Ya zulum edenler yaptiklarinin farkina varir ve vazgecer (ki bunu goren oldu mu hic bilmiyorum) Son olarak da eger toplum zulum edenlere cikari ugruna ses cikarmiyorsa oyle bir tokat gelir ki ne zulmeden kalir ne de zulum edilen! Bu son sikkin en hafifi de esaret olur.

Sevgiyle...

(Camasir yikama olayini bilmiyordum. Agladim.)