Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.08.13, 18:52   #1
Shiva
ǿbѕėssiǿń

Shiva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2013
Konular: 7
Mesajlar: 17
Ettiği Teşekkür: 8
Aldığı Teşekkür: 68
Rep Derecesi : Shiva Karimasını arttırmak için doğru yerdeShiva Karimasını arttırmak için doğru yerdeShiva Karimasını arttırmak için doğru yerdeShiva Karimasını arttırmak için doğru yerdeShiva Karimasını arttırmak için doğru yerdeShiva Karimasını arttırmak için doğru yerdeShiva Karimasını arttırmak için doğru yerdeShiva Karimasını arttırmak için doğru yerdeShiva Karimasını arttırmak için doğru yerdeShiva Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Mutsuz İnsanlar TV İzliyor, Mutlu İnsanlar Kitap Okuyor

Mutsuz İnsanlar TV İzliyor, Mutlu İnsanlar Kitap Okuyor
Mutsuz insanlar televizyon karşısında daha çok zaman harcarken mutlu olan insanlar ise kitap okuyor ve çeşitli aktivitelere katılıyor.

Maryland Üniversitesi'nden sosyologlar tarafından yapılan yeni araştırmaya göre mutsuz insanların daha çok televizyon izlediği kendilerini mutlu olarak tanımlayanların ise kitap okumaya ve sosyalleşmeye daha fazla zaman ayırdıkları çıktı. Social Indicators Research dergisinin Aralık sayısında yer alacak araştırmada Maryland Üniversitesi'nden sosyolog John P. Robinson "Televizyonun uzun vadede insanları tatmin etmediği görülüyor. Çünkü daha pasif ve özellikle ekonomi gibi can sıkıcı haberler olduğunda insanlara kaçış sağlıyor" dedi. Daha fazla vakti olan insanların televizyon karşısında geçirdiği saatlerin arttığını söyledi.

Bu ekstra zamanın bir kısmının uykuya harcandığını belirten Robinson "Çalışma ve TV izleme saatleri arttığı gibi uyku saatleri de artıyor. Uyku işten çıkarılma ya da çalışma saatlerini azaltmada ikinci büyük nedendir" dedi.

Araştırmada gerçekleştirilen Genel Sosyal Anket'e göre araştırmacılar kendini mutlu olarak tanımlayan insanların sosyal aktivitelere daha çok zaman ayırdıkları dini törenlere daha fazla katıldıklarını daha çok oy verdiklerini ve daha fazla gazete okuduklarını buldular. Buna karşın mutsuz insanlar boş zamanlarının çoğunda fazla televizyon izliyor.

Araştırma bulgularına göre mutsuz insanlar tahminen mutlu insanlara göre yüzde 20 daha fazla TV izliyor. Robinson ve Martin televizyon izlemenin kolay olduğunu izleyicilerin bir yere gitmek giyinmek arkadaş bulmak plan yapmak enerji harcama zorunda olmadığını ya da izlemek için para harcamadıklarını ve iş yapmadıklarını söylüyor. Araştırmacılar bu avantajların hepsini bir araya getirince niçin Amerikalıların boş zamanlarının yarısından fazlasını televizyon izleyerek geçirdiklerini anlarsınız diyorlar.

__________________
Ben senin yerinde olsam senin bendeki yerini bu kadar tehlikeye atmazdım...

Shiva isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Shiva'in Mesajına Teşekkür Etti.