Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.08.13, 10:20   #1
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 13,397
Ettiği Teşekkür: 85352
Aldığı Teşekkür: 82863
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Kifayetsiz Muhteris!.. | Mehmet Türker

Taksim, Gezi Parkı eylemlerinde yanlış yönlendirildiği kendi partisinin milletvekili tarafından hazırlanan raporla ortaya çıkan Tayyip Bey, Mısır’daki olayları yönetmeye çalışıyor!.. Güler misin, ağlar mısın?!. Aslında Global Araştırmalar Merkezi’nin başındaki AKP Milletvekili İdris Bal, “Krizi yönetemedi” demek yerine Başbakanına hürmeten “yanlış yönlendirildi” demiş!.. Rapora göre kendi ülkesinde krizin tarafı haline gelen bir Başbakan, şimdi Mısır’daki, Suriye’deki krizin tarafı olarak konuştukça konuşuyor, sözleri derin bir kuyuda kayboluyor!.. “Kurusıkı” lafı Tayyip Bey’e aittir, peki bu konuşmalar kurusıkı sallamalar olmuyor mu?!.

***

Raporda, “Demokrasiler seçimden ibaret değildir. Hiçbir parti veya yönetici, ‘Bana görev verdiniz seçime kadar karışmayın’ deme lüksüne sahip değildir” deniliyor!.. Oysa, Tayyip Bey’in genel felsefesi bu!.. Mısır için “Sandık demokrasinin namusudur” diyerek, Tahrir Meydanı’nda toplanan Mursi karşıtlarının “seçimi beklemesini” istemişti!.. Olmadı!.. Tahrir Meydanı ile gelen Mursi, Tahrir Meydanı ile gitti!..

***

Biz, “darbeye darbe demeyenlerden” değiliz!.. Mısır’da bal gibi askeri darbe oldu!.. Darbe kendi şartlarını ve hukukunu yaratır!.. Siyasetçinin görev ve sorumluluğu ise darbeye çanak tutmamaktır!.. Mursi de onu oraya getiren Tahrir Meydanı’nı ciddiye almadı, kendisine “Firavun” diyen kitleleri, arkasındaki Müslüman Kardeşler örgütüne güvenerek küçük gördü!.. Bugün Adeviyye ve Nahda meydanlarının arkasında durup teşvik edenler, Tahrir Meydanı’nı unuttu!.. Tayyip Bey de, Gezi Parkı eylemlerinde olduğu gibi Mısır’daki krizin damardan tarafı haline geldi!..

***

Mısır’daki kavga şeriat yanlıları ile karşıtları arasında!.. Darbe, Mursi’nin radikal İslamcı uygulamaları ve dikta hevesine karşı halkın gösterdiği tepki nedeniyle gerçekleşti!.. Ya da askerler bunu fırsat bildi!.. Ama bizim Tayyip Bey mangalda kül bırakmıyor!.. Suriye’de Esad’ı birkaç hafta içinde devireceklerdi, adam kazık çaktı gitmiyor!.. Onu bıraktılar Mısır’a sardılar!.. Mısır’da şeriatçıları desteklerken Türkiye’yi yalnızlaştırdılar!.. Mısır’ın eski cumhurbaşkanlarından Enver Sedat’ın cihatçılar tarafından öldürüldüğünü, bunda Müslüman Kardeşler’in parmağı olduğunu ya unutuyorlar veya görmezden geliyorlar, Türkiye’nin haline bakmadan “demokrasi” diye tutturuyorlar!..

***

Tayyip Bey, Suriye’de bütün sözlerinin altında kaldı, TUŞ oldu!.. Muhalifleri destekledi, muhalifler birbirini gırtlaklamaya başladı!.. Muhalifleri bağrına bastı, iki THY pilotunu rehin verdi!.. Türkiye, dünya nezdinde gülünç durumlara düştü!.. Şimdi de Mısır’da ön plana çıkarak cengaverlik taslıyor, dış politikayı Mısır çorbasına maydanoz yaparak Türkiye’yi kifayetsiz muhteris bir ülke haline getiriyor!..

Yeni belamız kaçakçılar!..

Bu kadar yüz verir, Suriye sınırının kevgire dönmesine yol açılırsa, kaçakçıların azması, Türk askerleriyle çatışmayı göze alması normaldir!.. Kaçakçılarla orada adeta bir savaş yaşanıyor!.. Geçen defa 2 bin kişi, 300 atlıyla gelmişlerdi!.. Savaş olsa, biz buna 2 bin piyade, 300 süvari diyecektik!.. Önceki gün 1500 piyade (!), 150 süvari (!) ile geldiler!.. Mazot kaçakçılığı yapıyorlar, bir günlük kazançları eski parayla 1 milyar lira!.. Bizim asker bu kaçakçılara karşı zırhlı araçlar, ağır silahlarla karşı koymak zorunda kalıyor!… Son saldırıda mazot varillerini ateşe verdiler bir Mehmetçiği yaktılar!.. Askerimiz komada!..

***

Dün de 3 bin yaya (3 bin piyade), 250 atlı (250 süvari), 200 araç (200 motorize birlik) ile gelen kaçakçılar askerlerimiz tarafından püskürtüldü!.. Yakında oraya herhalde 3. Ordu’yu göndereceğiz!..

***

Türkiye, iktidar yalakalarının dediği gibi “Böyyyük, çok böyyyük devlet” olsa bu cesareti bulabilirler mi?.. Evet Türkiye büyük ülke, büyük devlet, ama onu idare edenler ne yazık ki cüce!.. İçeride teröre teslim olmuş, dışarıda da burnu b.ktan çıkmayan bir iktidar varken kimse Türkiye’den çekinmez, binlerce kişi, yüzlerce atlıyla saldırırlar!.. Her alanda iflas bayrağını çekmiş durumdayız, bunların burnu hâlâ Kaf dağında!..

Sözcü

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.