Konu: Tokmak
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.08.13, 08:31   #1
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 13,398
Ettiği Teşekkür: 85352
Aldığı Teşekkür: 82860
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Tokmak

Efendim, neymiş?

Başbakan Erdoğan, Bodrum sahillerinde tekne gezintisi yaparken gördüğü manzara karşısında dehşet içinde kalarak:

“Kıyılarda durum felâket! Binalar, denizin içine kadar girmiş. Bunları yıkacağız” demiş.

Bu sözler doğrudur. Gerçekten sahillerde durum rezalettir ama bunun sorumlusu kim? Suçlu kimler? Bizzat AKP’nin kendisi değil mi?

Onbir yıldan beri iktidardasınız beyefendi… Ve “Felâket” dediğiniz bu binaların yüzde 90’ı sizin iktidarınız zamanında yapıldı… İnşaat ruhsatlarının çoğunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayı var!

Şimdi de, ortadaki bu vahşi yağmaya bakıp neredeyse gözyaşı dökeceksiniz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Başbakan’ın sözleri üzerine tutuştu ve hemen demeci patlattı:

“Çanakkale’den İskenderun’a kadar bütün sahile çekidüzen vereceğiz. Sahilleri çirkin yapılardan temizleyeceğiz. Sahilde 0-50 metre arasında hiç tesis olmayacak. 50-100 metre arasında geçici tesis, 100 metreden başlamak üzere yapıların hukuka uygun hale getirilmesini sağlayacağız. 50-100 metre kuralına aykırı inşa edilmiş yapıları ve tesisleri, bedelini ödeyip kamulaştıracağız, görüntü kirliliği yaratanları ise bedelini ödeyerek kaldıracağız. İşgale kesinlikle göz yummayacağız.”

İnsan, sahillerdeki yapıların neredeyse tamamının son on yılda (yani AKP iktidarı döneminde) inşa edildiğini düşününce acı acı gülüyor! Sözlerle icraat birbirine uymuyor çünkü…

Şimdiye kadar aklınız neredeydi beyefendi? Görmüyor, bilmiyor, duymuyor muydunuz? Atı alan, Üsküdar’ı çoktan geçti!

Tokmak-Sözcü
Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.