Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.08.13, 08:15   #1
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 13,398
Ettiği Teşekkür: 85352
Aldığı Teşekkür: 82860
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Hani Sağlık Hizmetleri Parasızdı?

Hani Sağlık Hizmetleri Parasızdı?


Evet hani parasızdı? 2012 yılında, vatandaştan alınan “muayene katılım payı” ve “reçete parası” tutarını biliyor musunuz?

2012 yılında 3 milyar lira (eski para 3 katrilyon lira) reçete parası ve muayene katılım payı adı altında, vatandaşın cebinden çıkıp, devletin kasasına gitti! Bu paranın yaklaşık 2 milyar lirası, muayene katılım payı, 1 milyar lirası da reçete parası. Türk Sağlık-Sen’in araştırmasına göre; 2012 yılında 336 milyon 23 bin reçete yazılmış. Reçete başına 3 lira olarak alınan bu para, yaklaşık 1 milyar TL’yi buldu! Tam rakam 1 milyar 8 milyon 69 bin lira!

SAĞLIK VERGİSİ

Vergi kanunlarında, “sağlık vergisi” adı altında bir vergi yer almıyor. Ancak Sağlık Bakanlığı uygulamasında, “Deli Dumrul Vergisi” gibi bir vergi var. Vatandaşa “Muayene oldun, ver bakalım muayene katılım payı”, deniliyor. Reçete yazılacak vatandaşa ise, “Reçete yazıldı ver bakalım 3 lira reçete parası” deniliyor. Bunun adı “sağlık vergisi” değildir de nedir?

ASMA KABAKÇI GELİYOR

Aşağıda okuyacağınız, Hasan Pulur’un “Asma Kabakçı” fıkrası gibi, sağlık hizmetlerinde de “asma kabakçı” geliyor. Yakında yayınlanacak bir kararname ile şu anda özel hastanelerce, yüzde 90’a kadar alınan “fark ücreti” yüzde 200’e çıkartılacak. Asma kabakçı fıkrasında olduğu gibi, bu günler daha iyi günler!

Asma kabakçı

Timurlenk öğle uykusuna yatmış, bir gürültüyle fırlamış, sokaktan hıyarcı geçiyor; – Taze hıyar, körpe hıyar! Timurlenk kükremiş; – Yakalayın şu herifi, hıyarları münasip bir yerine sokun!.. Hıyarcı başlamış gülmeye; – Ne gülüyorsun ulan? Herif kıkır kıkır; – Nasıl gülmeyeyim, arkadan asma kabakçı geliyor!


Hastalardan toplanan para, gelir vergisi tahsilatının yarısından fazla

Bu da AKP’nin başka bir ayıbı! 2012 yılında, beyanname veren 3.5 milyon gelir vergisi mükellefinin yani konfeksiyoncu, lokantacı, ayakkabıcı, doktor, avukat, bakkal, inşaatçı, otelci, gözlükçü, ihracatçı, mobilyacı, kira geliri elde edenler ve şirket ortakları (kâr payı ve temettü kazancı) vb. gelirler nedeniyle 5 milyar lira gelir vergisi ödemişler. Yanlış okumadınız… Beyanname veren milyonlarca gelir vergisi mükellefi 2012 yılında 5 milyar TL gelir vergisi ödemiş! Hastaneye tedavi için giden vatandaşlar ise 3 milyar lira ödemiş.

ADALETİN BU MU?

Buyurun size Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (A) sı yani ADALETİ!… Selda Bağcan’ın “Adaletin Bu mu Dünya İyileri Öldüren Dünya” diye bir türküsü vardı. Bu gün olsa bu türkünün sözleri “Adaletin bu mu AKP” diye yazılırdı herhalde!…

Kaynak


Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.