Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.08.13, 10:11   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Medya patronlarının ayıbı! | Tokmak

Patron dendiğinde insanın aklına irili ufaklı sermaye sahibi, yanında insan istihdam eden, her tür üretim ve ticaretin yapıldığı ticarethanelerin sahipleri akla gelmektedir. Bizim toplumumuzda patronluk anlayışı demokrasi nimetlerinden henüz nasiplenmiş olmadığından, zorlayıcı tedbirler olmasa yanında çalışanları ağa eşraf anlayışı ile çalıştırmak ister. Koruyucu tedbirler olmasa sendika ve işçi örgütleri onlar için tu kaka dır.

Malum basın patronluğu da bir sermaye gerektirdiğinden sermayedar olanlardan bazıları basın patronluğuna soyunmuş, sahip olduğu basın kuruluşunu Akp döneminde bir rant ve çıkar vasıtasına dönüştürmüş, asıl basından anladığımız ruh ve bilinç ikincil olarak kalmıştır.

Akp döneminde sermayedarlar sahip oldukları servetin üzerinde rahat ve sorunsuz oturmak istemektedirler. Bu nedenle Bremen mızıkacıları gibi karma sesten de olsa Akp'ye methiyeler dizmeye devam ederek yaşamanın yolunun bu olduğuna inanmaktalar. Belki bir açıdan haklılar. Çatlak ses çıkaran sermaye sahiplerinin kapısına maliye, polis, zabıta'nın dikildiğini, çatlak ses çıkaranların bünyelerinden temizlenmemesi halinde örnekleri bilindiği şekilde başlarına nelerin geleceğini biliyor.. Liboşu, yandaşı, yanaşması hatta oydaşı kim en ufak muhalefet etmeye kalkarsa Akp'nin hışmına uğruyor.

Basın patronları da Gazetecilik yapmak isteyenleri birer beşer kapı önüne koyuyor.. Akp hükümeti ve başbakanları ne yapıyor? Onlarda Gazetecilik yapmak isteyenleri birer beşer Silivri'ye gönderiyor.

Tüm bunlara rağmen muhalif olup, sesini duyurmaya çalışan az sayıda Radyo, Tv, Sosyal Medya sitelerinden bazıları, yazılı basından çok azı hala yaşam savaşı veriyor ki, bunların desteklenmesi için gereken halk desteğinin verilmesinden yanayım. Bizler de birey olarak üstümüze düşeni yapmaya çalışmalıyız.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti