Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.08.13, 10:34   #3
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Hani Sağlık Hizmetleri Parasızdı?

Yıllar yılı insanlar sosyal sigortalar kurumuna analık, hastalık, meslek hastalığı, yaşlılık primlerini daha maaşlarını almadan bordrolardan kesilerek ödediler. Niçin? Acaba Türkiye gibi sosyal devlet ilkesi anayasasında ilke olarak olmasına rağmen, Akp zihniyetindeki hükümetler sayesinde bir türlü sosyal devlet olamayan devlette, yaşlılığımda üç kuruş parada verseler ekmeği dilenmeden alabilir miyim, çalışırken ve yaşlandığımda hasta olduğumda çok pahalı olan sağlık hizmetlerinden gücümün yetmeyeceği ekstra astronomik bedeller ödemeden tedavi olabilir miyim diye çalıştılar.. Çalışıyorlar.

Eczane kuyruklarından bahsedenler, belki eczane kuyruklarını kaldırdılar ama eczacıları ezilmesi gereken hedef meslek gurubu olarak gördüler. Keza sağlık hizmetlerinin temel direği olan Doktorların çalışma hayatlarına çok derinlemesine müdahale ederek hasta doktor ilişkisini ulvi olmaktan çıkardılar, tüm devlet kurumlarını zorlayıcı tedbirler ile özelleştirmeye, devlet kurumları dışında tedavi hizmetlerine katkı payları verilmesine çanak tuttular, Reçete katılım bedeli, hasta muayene katılım ücreti, ilaç katılım bedeli, ileri görüntüleme tetkiklerinden katılım ücreti alarak sosyal güvence olan sağlık hizmetlerini kısmen paralı hale getirdiler.

Tüm bunlar olmasa bile insanlar pirim ödemese bile sosyal devlet, modern devletin en belli başlı görevlerinden biri sağlık, biri eğitim. biri savunmadır. Türkiye sosyal devlet statüsündemidir? ilkelerinden biride sosyal devlet olan Cumhuriyet ilkelerine sağlık savunma ve eğitim konusunda ne kadar uyulmaktadır.

Ülkemize vaki bir saldırı olursa TSK'nın bu hale getirilmişliği ile nasıl saldırlar def edilecektir. AKP elinde Milli olması gereken eğitimden eser kalmışmıdır?
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.