Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.08.13, 00:31   #1
Sagay88
Üye

Sagay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2
Ettiği Teşekkür: 104
Aldığı Teşekkür: 232
Rep Derecesi : Sagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerdeSagay88 Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Keyifli
Standart Uluslararası STK'lar!

Dogru bir baslikla bu konuyu actigima emin bile degilim ama rahatsizligimi bir sekilde ifade etmem gerekiyordu. Basligin degistirilmesine de yazdiklarimin baska bir baslik altina alinmasina da itirazim olmaz.

Yasim gorunuyor. Bizim kusak biraz farklidir. Politize abilerini gormus ama daha buyuyemeden 12 Eylul ile karsilasmis bir kusagiz. Uc yas asagi, uc yas yukari bu boyle.12 Eylul sonrasi ben liseye basladim.

Bizden sonra gelen nesilin onemli bir kismi neredeyse tamamen apolitik buyudu, buyutuldu. Yillar gectikce dalga gecer olduk yeni kusakla. Klasik ifadesi ile “Tin, tin bunlar dedik” ancak inkar edemedigimiz bir taraflari vardi ki o da cok zeki olmalariydi!

Sonra birseyler oldu ve aniden bu cocuklari sokaklarda gorduk. Ellerinde pankartlar. Uzerlerinde her bir kelimesinden zeka fiskiran yazilar. Baris dolu, insanca yazilar. Ezber bozdular, sasirttilar bizi. Gurur duyduk! Dahasi ozur diledim onlardan konusabildigim her yerde.

Bakkalda, manavda, kasapta…

Buraya kadar her sey yolunda…

Ancak rahatsiz oldugum bir durum var. Bu zeki kusagin bir kismi ki sayilarini tahmin edememekle beraber cok olduklarini dusunuyorum, sunlari soyluyorlar.

-Biz kimsenin askeri olmayiz.
-Bir kisinin aci cekmesindense veya hayatini kaybetmesindense anlasalim, uzlasalim gitsin. Veren taraf biz olalim. (ne kadar da ulvi!)
-Falanca filanca azinliklara soykirim yapmisiz, helalleselim, verelim haklarini gitsin. (ustelik cogunda tarih b ilgisi de yok!)

Cok ozet yazmaya calistim. Daha da ornekleyebilirim.
Hadi neyse diyecegim ama emin olmamakla beraber bu dusunceye sahip olanlarin tanidigim bir kismi uluslararasi STK'lar adina ya calisiyor, ya toplantilarina katiliyor, ya sempatizani,...

Hangi uluslararasi STK'lar mi? Ad vermeyelim ama bilirsiniz iste, sinirlisi var, sinirsizi var, yesili var, pembesi var, moru var, hayvan seveni var, doga diyeni var,...