Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.08.13, 01:23   #3
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 292
Ettiği Teşekkür: 131099
Aldığı Teşekkür: 42534
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Uluslararasi STK'lar!

Alıntı:
Ancak rahatsiz oldugum bir durum var. Bu zeki kusagin bir kismi ki sayilarini tahmin edememekle beraber cok olduklarini dusunuyorum, sunlari soyluyorlar.
-Biz kimsenin askeri olmayiz.
-Bir kisinin aci cekmesindense veya hayatini kaybetmesindense anlasalim, uzlasalim gitsin. Veren taraf biz olalim. (ne kadar da ulvi!)
-Falanca filanca azinliklara soykirim yapmisiz, helalleselim, verelim haklarini gitsin. (ustelik cogunda tarih b ilgisi de yok!)
Cok ozet yazmaya calistim. Daha da ornekleyebilirim.
Bayagi net olarak yazdigina eminim.

Bulundugum ortamdada, cesitli guruplar olmasinla beraber, onlarla bazen tartisiriz.
Türkiyenin Usaklari, Osmanlinin sonundan sonra, köle olmaktansa hür yasarim diye yeniden burada Cihan Savasina baslayip, Türkiyeyi bu duruma sokmus, bunu nesillerden sonra bizlere birakmislardi.

Tabiki Türkiye üzerine oyunlar bitmis degil halen devam bile ediyor.

Gelelim su Hak meselesine.

Bir Gurup ordan cikmis, Türkiyenin dogusunu istemeye kalkiyor.
Halbuki onlarda beraber bu Türkiyenin Kurtulus savaslarinda yan yana savasmislar, yeni Cumhuriyet kuruldugunda, beraber yürümeye varmislardi.

Ne oldu bunlarin O sözü?.

Halen Beylikle yönetilirken, Türkiyenin Batisindan Ögretmenler oralara yollanip, yeni Türkceyi, alphabeyi ögretmeye, birligi beraberligi sagliyacak, insanlari oralara göndermeye baslamislardi.

Sadece Beyliklerde yasayan Halk, bunlara iyi niyetli bakmis olmasada, Beylikler buna karsi geliyor, asirlar boyunca buna karsi savasiyorlardi.

Iste ayni Bu Beyliklerin savasini halen sürdürüyoruz!.

Beraber Türkiyeyi Düsmandan kurtardik, beraber Türkiye Cumhuriyetini kurduk, buna simdi Ihanet ettiriliyor.

Basimiza gecmis Bos Bakanda, Birligi Beraberligi savunacagina, arasina dahada Benzin dökmekte!.

Evet bende Savas istemeyenlerdenim ve hatta onun icinde 40´imdan sonra bile Askerligime gidip, su Vatan Borcumu ödemis durumdaydim.

Ondan evvel Almanyada olarak, Türk Vatandaslarini Temsil etmekle, hayatimin cogunu buralarda gütmüsüm.

Buralarda her taraftan Insanlarla tanisip, kendim Türkiyenin Batisindan olsamda, Dogusundan gelen insanlada oturup konusmusum.

Son olarak, buralara Rizede dogmus, Istanbulda yasayan yeni bir Vatandasimiz geldi.

Cevresinde Hemserileri olmakla beraber (Yari Sülaleside yanibasinda bulunuyor), yabancilik yasadiginin kanisindayim.

Bir kere görüsmüslügümüzle, oturup sohbet etmisligimizle, bayagi görüslerimizin ayni oldugunun kanisina vardim.

O Arkadasta 40´ini gecmis, Hayatinin cogunu Türkiyede gecirmis olmakla, anliyacaginiz, beni hayatimin tam tersi, kendim 9 yasinda 1974´te Türkiyeden Almanyaya gelmisligimle kisa bir zaman icinde konularimizin ayni oldugunun kanatina varabilmistik.

Halen neden O kadar zaman Askere gitmedigimi simdi düsünmekteyim?.

Burada yeniden Vatan Sevgisi Alevlenmisti bir yerden!.

Simdiki olan davalardan bende O kadar memnun degilim, Kürt Asilli Türk halkini orada esir Tutmadikki.

Senelerden beri Dis Mihraklar tarafindan desteklenen PKK´ya karsi savas sürdürmüs Askerimiz, simdi Tüm Genclerin gözü önünde adeta bir Gogu olarak sizmis.

Cumhuriyet kuruldugunda, Türk Milleti "kendi Askeriyesini" Evlatlarindan kurmustu, bunlar yabancilarin Ogullari degil, bizim Evlatlarimiz, Aslanlarimiz!.

Ne Cüretle bir Manyak orada cikipta bu Sehitlerimizi Kelle olarak ilan edebilir?.

Iste buda gösteriyorki, halen kendi ogullarini askerden Cürük Raporlarinla kaciran, Simdi ben Düsman olarak adlandirayim, siz ne derseniz deyin, Türkiyeyi yönetmekteler!.

Evet, Türkiye Türkler tarafindan yönetilmiyor, Türkiye simdilik Cumhuriyet Düsmanlari tarafindan yönetiliyor!.

"Sehitlerimiz" Mezarlarda bu tablo önünde, ters bile yatmaya baslamis olmalari lazim!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.