Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.08.13, 04:39   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Hedef Bölmek Parçalamak

HEDEF BÖLMEK PARÇALAMAK

Allah ve Din’i İslam’ı Emellerine alet etme.
Minareler süngümüz,
Kubbeler miğfer.
Camiler kışlamız,
Müminler asker
Öyle mi?

Lütfen bırakın artık şu batıyı suçlamayı, Mısır ve Suriye üzerinden din siyaseti ve din kardeşliği siyaseti yapmayı. Mısır'da müdahale etmeyip arka çıktıkları Sisi için suçladığınız batı tu kaka ise niçin onların işbirlikçisi ve BOP eş başkanısınız?
Camiler, mezhepler, tarikatlar, şeyhler müritler üzerinden siyaset yapmayın. Yeteri kadar dini ve insanlarımızın ulvi değerlerini zaten sabahtan akşama kırk yalanı bir arada söyleyerek siyasete alet ettiniz. Dilinizden sabahtan akşama takiye yaparak düşürmediğiniz Allah'tan korkun Peygamber utanın

Bölücülükte âlim Allah Apo denilen cani bile elinize su dökemez oldu. İnsanları ırkı ve mezhepleri üzerinden böldüğünüz yetmiyormuş gibi, iki gün önce hazret imam Tayyip verdiği bir fetva ile kiraya ev ve dükkan vereceklerin kiracı olanlarda kıstas olarak kapalı ve mutasıplık aramalarını önererek birde insanlarımızı bu şekilde bölmeye ve ayırmaya başlamış, şimdiden emareleri görülmeye ve basına yansımaya başlamış bile.
Dünyada ve ülkemizde sayıları 1,6 milyar olan Müslüman aklını başına devşirmiyor ve hala batının oyununa emperyalist ABD ve benzeri ülkelerin oyunlarına alet oluyorsa, orta doğuda ve Müslüman geçinen ülkelerde kan gövdeyi götürüyorsa, Müslümanlar Allah'u Akbar diyerek bir birini boğazlıyorsa, Recep Tayyip gibiler pirim yaparım gayesi ile çıkmış ve çıkarılmış olayların yangını üzerine benzinle gidiyorsa Müslümanlık adına ortada sorgulanması gereken büyük bir problem var demektir.
Hep söyleriz medeni olmak, müreffeh ve mesut şekilde yaşamak, insanca yaşamak, insanca üretip insanca bölüşmek Müslüman olanlarında hakkı. Bu söylediklerimiz gibi yaşamanın önünde İslamı ve öğretilerini engel gibi koyanlar, batının çıkarcı işbirlikçileridir. Tayyip Erdoğan'ları, Abdullah Gül vb lerini anlayabilmek için Türkiye'nin batmasımı gerekiyor?
Dün yazdığımız yazıda David Rockefeller dünyada 6 milyar insanın kendilerinin lüks yaşamı için çalıştığını ve ürettiğini ifade ediyordu, bu 6 milyar içinde 1,6 milyar nüfuslu Müslüman olduğunu söyleyen çeşitli milletlere mensup insanlarda var.
Problem kimde veya nerede? Eyüp Sultan'a ve başka yatırlara koşanlar Allah'tan istemeyi bilmeyip yatırlardan medet umanlar, Eyüp Sultan vb yatırlarda ne yapacaksınız? Kendi elinizle yarattığınız böcülerden kurtulmak için Eyüp Sultan’dan mı yardım isteyeceksiniz? Yoksa onu vasıta kılarak Allah’tan mı?
Bir düşünürün dediği gibi; "Ey Müslüman geçinen şunu bil ki; ne Eyüp Sultan senin feryadını duyabilir, ne de Allah senin hizmetçin veya uşağındır! " İhmallerin, tedbirsizliğin ve ahmaklığın yüzünden duçar olduğun belalar için iki de bir Allah’ı taciz etmeye hiç hakkın yoktur! Asırlardır Allah’ı da bıktırıp usandırdın(!). Sahi sen de hiç utanma ve sıkılma yok mu ey Müslüman geçinen dinci.

Çok bilinen ve hala tartışılan ve hazreti imam Tayyip Efendi tarafından çoğu kez kendince tarifi yapılan Laik'lik!
Türkiye cumhuriyet ilkeleri ile idari felsefesini ve umdelerini belirlemiş ve hayata geçirmiş, din ve siyaset olayını birbirinden ayırmış, din ve vicdan özgürlüğü kavramını anayasa'ya koymuş, tüm din ve inanışlara karşı eşit mesafede olunmasını ilke olarak benimsemiş ama Tayyip hazretleri gibi düşünenler sayesinde olay şirazesinden çıkarılmıştır.
Türkiye’de din ve siyaset üzerindeki tartışma diğer Müslüman ülkelerin aksine,Türkiye’nin anayasal açıdan lâik bir devlet oluşu üzerinde keskinleşmiş kesici bir kılıç gibi toplum hayatında belirleyici olarak yerini almışken, İmam Tayyip gibi düşünen bölücülerin var olduğu kutuplaşmada Kemalist bir esas olan ve nihai amacı dini bireyselleştirmek ve kamusal hayatta görünürlüğünü sınırlamak anlamında ki lâiklik! Kabul görmez olmuş, merkez sağ partilerin sahip çıktığı devletin çeşitli dinlere karşı tarafsızlığı ve dinin kamusal alanda görünürlüğüne izin veren pasif lâiklik tartışmalarıyla gündemler yaratıldı, tartışmaları hayatımızdan çıkarılmadan sürgit devam ettiriliyor. Amaç belli. Din eksenli devlet idaresinde başkanlık sistemi ve hazret imam Tayyip efendinin başkan olması.

Laik anti laiklik üzerinden dahi ülkemiz bölünmeye, bölünmelere çanak tutulmaya ve nihayet emperyalist oyuncuların kucağında oyuncak olmaya imam Tayyip gibilerin varlığı ile devam edilmektedir.
Ey Türkiye cumhuriyeti vatandaşı, çeşitli sebepler üzerinden insanlarımızı bölmeye, dirliğimizi ve birliğimizi yok etmeye çalışanların plan ve oyunlarına gelmeyiniz. İslam dini; medeniyet akıl ve bilim önünde engel değildir, mensubu olduğunuz dini iyi tanıyınız çıkarcı dincilere pirim ve oy vermeyiniz. İlkeniz ve düsturunuz Atatürk ve ilkeleri olduğu sürece Türk milleti, bünyesine musallat olmuş Tayyip Erdoğan gibi arazları atacak bilinç ve güçtedir.
20.08.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti