Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.08.13, 17:15   #1
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 78
Mesajlar: 2,112
Ettiği Teşekkür: 16629
Aldığı Teşekkür: 12035
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Gezi Parkı Ardında Gizlenen Gerçek !

Ankara'da yabancı diplomatlar arasında konuşulanlara göre, Gezi Parkı'na yapılacak Otel ve AVM daha proje aşamasındayken Orta Asya ülkelerinden birinin Cumhurbaşkanı'na satılmış. Yapılan gayri resmi satış için 500 milyon dolar peşin alınmış. Halk ayağa kalkıp projeyi iptal ettirince, Gezi Parkı'nın yerine Cennet Koyu önerilmiş.

Ankara'da diplomatik çevrelerde dilden dile dolaşan bilgilere göre, Taksim projesinin arkasında büyük bir rant pazarlığı var. Birçok diplomatın özellikle de bazı Avrupalı diplomatların Taksim Gezi parkı olayları ile ilgili olarak, ülkelerine gönderdikleri raporlarda da yer verdikleri iddialar şöyle:

Proje gizlendi satış yapıldı

Taksim Gezi Parkı projesi kamuoyundan gizlendi. İlk proje değiştirildi. Yapılan değişiklikte Başbakan Erdoğan belirleyici oldu. Gezi Parkı'na yapılması planlanan Toplu Kışlası'nın altı AVM, üstü otel olacaktı.

Bu AVM ve otel proje aşamasında iken bir Orta Asya ülkesinin Cumhurbaşkanı'na gayri resmi satıldı. 49 yıllığına satış için yapılan gayri resmi sözleşme belgelerinde ilgili Cumhurbaşkanı'nın adı geçmedi. İlk etapta 500 milyon dolar peşin alındı. Yapılan satışta projede rolü olan Karadenizli bir bakan da devredeydi.

Ancak Taksim Gezi Parkı direnişi ve binlerce kişinin olaya müdahalesi hesapları bozdu. Bunun üzerine proje aşamasında AVM ve oteli satın alan Cumhurbaşkanı 500 milyon doları geri istedi. Para geri verilmek istenmedi.
Alıntıdır. Kaynak gazete '' A....lık ''

+++++

Damon' un yorumu:


31 mayıstaki şafak baskının sebebi, polis şiddetine rağmen direnen insanlara şiddetin dozunun arttırılmasının sebebi (şiddet dediğime bakmayın, o. çocukluğu aslında yapılanlar !) , herşeye rağmen yine de ! gerçekleri anlayıp da uyanan halkın ayaklanmasına çeşitli iftiralar atıp baltalamaya ve hükümetin pisliklerine karşı ayaklanan insanları oy verenlerine karşı karalama kampanyası başlatmasının sebepleri; işte gördüğünüz gibi işine çomak sokulmasından dolayıymış !!!!!

Biz zaten anlamıştık, işin içinde bir bit yeniği olduğunu; rant sağlanmaya çalışılmak istendiğini !!!

Biz anladık çünkü: Sorgusuz sualsiz biat eden embesiller hiç değiliz !

Bizler tarihi, yalan dolan kaynaklardan değil, zihniyetleri bozmak için çalışan sözde müslüman kılıklı yahudi ve ermeni tohumlarından değil ; tarihi belgelerden okuyup ya da o tarihi belgeleri nesilden nesile aktaran kaynaklardan öğrendik. Öğrenmeye de, sonraki nesillere öğretmeye de devam edeceğiz !
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.